ამ დროისთვის ყველა მანიფესტანტი გათავისუფლებულია
ამ ეტაპზე 1 მაისისადმი მიძღვნილ მანიფესტაციაში დაკავებული ყველა მონაწილე გათავისუფლებულია ხელწერილით. ამის შესახებ ინფორმაციას შინაგან საქმეთა სამინისტრო ავრცელებს.
სტუდენტური მოძრაობა „ლაბორატორია 1918“–ის მიერ ორგანიზებული მანიფესტაციის დროს დააკავეს „მეცხრე არხის“ ჟურნალისტი, ზვიად  ხუჯაძე, რომელიც პროფესიულ მოვალეობას ასრულებდა და ჟურნალ „ლიბერალის“ რეპორტიორი ანი ჭანკოტაძე, რომელიც მანისფესტაციის ერთ–ერთი მონაწილე იყო და „ლიბერალის“ რედაქტორის, შორენა შავერდაშვილის თქმით, ამიტომ მას  არ აშუქებდა.
ზვიად ხუჯაძე, „მეცხრე არხის“ ეთერში მისი დაკავების ფაქტს იხსენებს:„დავინახე რომ პოლიცია ცემდა ერთ–ერთ დემონსტრანტს, მივედი და ვუთხარი რატომ ცემთო. დამინახეს, რომ მიკროფონი მეჭირა ხელში და მისი წართმევა სცადეს. გავუძალიანდი, ვუთხარი რომ ჟურნალისტი ვარ, მაგრამ მაინც წამართვეს მიკროფონი, წამიყვანეს და ჩამსვეს მანქანაში“ . ხუჯაძე ამბობს, რომ მასზე რაიმე სახის ზეწოლა განყოფილებაში არ ყოფილა.
„ლიბერალის“ ინფორმაციით, სამართალდავებმა ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს მის ჟურნალისტს, თინა ყიფშიძეს.
მანიფესტაციის დროს დააკავეს აქციის 20–მდე მონაწილე.
„სტუდენტების მიერ ორგანიზებული აქციის მსვლელობისას, აქციის ზოგიერთი მონაწილის მხრიდან ადგილი ჰქონდა  საზოგადოებრივი წესრიგის დარღვევას. აქციის მსველელობისას დაზიანდა ერთ-ერთი მოქალაქის და რამდენიმე საპატრულო ავტომანქანა. საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა მათ არაერთხელ მოუწოდეს წესრიგის დაცვისკენ, თუმცა აქციის მონაწილეები  სამართალდამცველებს არ დაემორჩილნენ, რის შედეგადაც  მოხდა კანონის ფარგლებში  მათი ადმინისტრაციული წესით დაკავება“– განმარტავს შინაგან საქმეთა სამინისტრო.

For the moment all the demonstrators have been released – Ministry of Internal Affairs
For the moment all the detained participants of the 1 May manifestation have been released under protocol, the Ministry of Internal Affairs reports.
During the manifestation organized by student movement Laboratory 1918 journalist of the TV9 Zviad Khujadze was detained while he was conducting professional duties and Liberali magazine reporter Ani Chankotadze who was one of the participants of the manifestation; Liberali’s Editor Shorena Shaverdashvili said she was not covering the event.
Zviad Khujadze recalled the fact of his detention on TV9: “I saw police was beating a demonstrator; I went to them and asked why they were beating him.  They saw that I was holding a microphone and tried to seize it.  I resisted them and said I was a journalist but they seized the microphone and pushed me into the car.”  Khujadze said that there has been no pressure on him at the police station.
Liberali reports that law enforcers physically abused their journalist Tina Kipshidze.
Up to 20 manifestation participants were detained.
“During the manifestation organized by students, some of the participants violated public order. In the course of manifestation cars of a civilian and several patrol police were damaged. Patrol Police officers called on participants to preserve order several times, however they ignored police requests, as a result of which manifestation participants were detained in accordance with the Law on Administrative Offences,” Ministry of Internal Affairs clarified.