უჩა ნანუაშვილი - შსს-მ მიკაელ კადიევის უდანაშაულობის პრეზუმფცია დაარღვია
შს სამინისტრომ მიკაელ კადიევის უდანაშაულობის პრეზუმფცია დაარღვია, - ამის შესახებ "ინტერპრესნიუსს" სახალხო დამცველმა უჩა ნანუაშვილმა განუცხადა. როგორც ომბუდსმენი აცხადებს, უდანაშაულობის პრეზუმფცია დარღვეულია შს სამინისტროს მიერ თავდაპირველად გავრცელებული განცხადებით, რომლის მიხედვითაც, კადიევი ტერაქტის მცდელობისთვის დააკავეს, შემდეგ კი აღმოჩნდა, რომ  არაღისა და ასაფეთქებელი ნივთიერებების მართლსაწინააღმდეგოდ შენახვა ედებოდა ბრალად.
ომბუდსმენის განცხადებით, იგი დღეს აპირებს,  წინასწარ პატიმრობაში მყოფ მიკაელ კადიევს გლდანის #8 სასჯელაღსრულების დაწესებულებაში შეხვდეს.
"მიკაელ კადიევს შევხვდები და გავეცნობი ინფორმაციას იმ დარღვევების შესახებ, რომელზეც იგი საუბრობს ამ საქმესთან დაკავშირებით", - განაცხადა უჩა ნანუაშვილმა.
შს სამინისტრომ 13 ივნისს განცხადება გაავრცელა, რომლის მიხედვითაც, უცხო ქვეყნის მოქალაქეები, მიკაელ კადიევი და რიზვან ომაროვი ტერაქტის მცდელობის ფაქტზე დააკავეს, თუმცა დაკავებულების აღმკვეთი ღონისძიების დროს ცნობილი გახდა, რომ ორივე პირს ბრალად იარაღისა და ასაფეთქებელი ნივთიერების მართლსაწინააღმდეგოდ შენახვა ედებოდათ.

Ucha Nanuashvili – MIA Breached Presumption of Innocence of Mikael Kadiev
MIA breached presumption of innocence of Mikael Kadiev- Public Defender Ucha Nanuashvili told Interpresnews. He said the MIA breached the presumption of innocence when they released initial statement on the arrest of Kadiev for the attempted terrorist act; later it was discovered that he was only accused of illicit storage of firearms and explosives.
The Ombudsman said he intends to meet Mikael Kadiev in Gldani Prison # 8. “I will meet Kadiev and learn information on the violations in his case, which he complains about,” Ucha Nanuashvili said.
On June 13, MIA spread information which stated that foreign citizens Mikael Kadiev and Rizvan Omarov were arrested for the attempted terrorist act; however, during imposing preventive measures on them, both persons were charged for the illicit storage of firearms and explosives.