ნარკოტიკული საშუალებების ნუსხას ე.წ. სპაისები დაემატა
ნარკოტიკული საშუალებებისა და ფსიქოტროპული ნივთიერებების ნუსხას ე.წ. სპაისები დაემატა. ამ მიმართულებით "ნარკოტიკული საშუალებების, ფსიქოტროპული ნივთიერებების, პრეკურსორებისა და ნარკოლოგიური დახმარების შესახებ" კანონში ინიცირებული ცვლილებები პარლამენტმა III მოსმენით დაამტკიცა.
პარლამენტის მიერ მიღებული პროექტით, ცვლილება აღნიშნული კანონის N2 დანართში შევიდა და უკანონო მფლობელობიდან ან ბრუნვიდან ამოღებული ნარკოტიკული საშუალებებისა და ფსიქოტროპული ნივთიერებების მცირე, დიდ და განსაკუთრებით დიდი ოდენობის ნუსხას დაემატა ე.წ. სპაისები (მცენარეული სუბსტანციები გაჟღენთილი სინთეზური კანაბინოიდებით): JWH-018, JWH-081, JWH-122, JWH-398, JWH-073, JWH-200, HU-200, GP-47, 497.
საკანონმდებლო ინიციატივა იურიდიულ საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე თამაზ ავდალიანს ეკუთვნის.

So-Called Spices Added to the List of Narcotic Substances
So-called spices were added to the list of narcotic and psychotropic substances. Parliament of Georgia passed amendments to the Law on Narcotic Substances, Psychotropic Substances, Precursors and Narcological Aid through third hearing.
According to the passed bill, amendments were introduced into second annex of the law and so called spices (herb substances with synthetic cannabinoids) were added to the list of small, large and particularly large amount of withdrawn narcotic substances and psychotropic substances: JWH-018, JWH-081, JWH-122, JWH-398, JWH-073, JWH-200, HU-200, GP-47, 497.
Deputy chairman of the Legal Committee of the Parliament Tamaz Avdalian is author of the legislative initiative.