სამკერვალო ფაბრიკის თანამშრომლები გაიფიცნენ
სამკერვალო ფაბრიკა BTM -ის თანამშრომლები გაიფიცნენ. ისინი ანაზღაურების გამომუშავების პრინციპის შეცვლასა და უქმეებზე დასვენებას ითხოვდნენ. საწარმოს ადმინისტრაცია კი,  მოთხოვნების დაკმაყოფილებას არ გეგმავს და თანამშრომელების წინააღმდეგ სასამართლოში ჩივილს არ გამორიცხავს.
მარიამ გუმბარიძე, BTM თანამშრომელი: „შაბათი დღე გვინდა რომ დასვენებად გამოცხადდეს. კანონით გვეკუთვნის და გარდა ამისა ძალიან გადავიღალეთ. ჩვენი მეორე მოთხოვნა ანაზღაურების გაზრდაა. მცირედია რასაც ამდენ მუშაობაში გვიხდიან“.
აქციის მონაწილეების მოთხოვნის დაკმაყოფილებას არ გეგმავს კომპანიის ხელმძღვანელი: „ვფიქრობ, მთავარი პრობლემა კომუნიკაციაა. თანამშრომლებთან სწორად არ არის მისული ინფორმაცია, თუ რა გააკეთა ჩვენმა კომპანიამ მათთვის. ჩვენ მათ ხელფასებიც მოვუმატეთ და დამატებით საათებზე ანაზღაურებასაც იღებენ“ - აღნიშნა სამკერვალო ფაბრიკის გენერალურმა მენეჯერმა თუილინ ჯანბულდუმ.
აქციის მიმდინარეობის პარალელურად ადგილზე დაცვისა და საპატრულო პოლიციის რამდენიმე ბრიგადა იყო მობილიზებული. სამკერვალო ფაბრიკის დაცვის თანამშრომლები ჟურნალისტებს ტერიტორიაზე შესვლის საშუალება არ მისცეს. სამკერვალო ფაბრიკის თანამშრომლები ადმინისტრაციას ოთხი საათის განმავლობაში ფაბრიკის ეზოში ჰყავდა გამოკეტილი და აქციაც სწორედ იქ გაიმართა.
სამკერვალო ფაბრიკა BTM, დაახლოებით ექვსი წლის წინ შეიქმნა და მასში 600-მდე ადამიანია დასაქმებული. ამ დროის განმავლობაში თანამშრომლების მხრიდან არა ერთი საპროტესტო აქცია გამართულა.

Workers of Sewing Factory on Strike
Workers of the sewing factor BTM went on strike. They request to change the principle of reimbursement and day-off. Factory administration does not plan to satisfy their requests and intends to sue employees at the court.
Mariam Gumbaridze, BTM’s worker: “We want Saturday to be a day-off. It is our lawful right; moreover, we are exhausted. Our second request is to increase salaries. They pay too little for our work.”
Head of the company is not going to satisfy the requests of the workers: “I think the main problem is lack of communication. Employees did not get true information what our company has done for them. We have increased their salaries and reimburse their extra working hours too,” said Tuilin Janbuldu, director general of the sewing factory.
Several brigades of security and patrol officers were mobilized in the area during the demonstration. Security officers of the factory did not allow journalists to enter the territory. The administration locked workers in the yard during four hours and they held the demonstration on the place.