ადამიანის უფლებათა ცენტრი აცხადებს ვაკანსიას სახალხო დამცველის საკონტაქტო პირის თანაშემწის თანამდებობაზე კახეთის რეგიონში
საკონტაქტო პირის თანაშემწე საქმიანობას განახორციელებს ქ. გურჯაანში.
ძირითადი მოვალეობები:
• საკონტაქტო პირისათვის დახმარების გაწევა მოქალაქეებთან კომუნიკაციაში, ახსნა-განმარტების ჩამორთმევაში, გასვლითი ვიზიტების განხორციელებაში, ანგარიშების შედგენაში, სახალხო დამცველისა და ადამიანის უფლებათა ცენტრის ოფისებთან კომუნიკაციასა და სხვა მოვალეობების შესრულებაში
• საკონტაქტო პირის თანაშემწე, საჭიროებისამებრ, განახორციელებს გასვლით ვიზიტებს რაიონებში, რათა ახსნა-განმარტებები მიიღოს მოქალაქეებისაგან ადგილზე.
• უმაღლესი განათლება სამართალმცოდნეობის მიმართულებით
• ადამიანის უფლებათა სფეროში მუშაობის გამოცდილება
საკონტაქტო პირის თანაშემწის ანაზღაურება: 500 ლარი (დარიცხული ხელფასი)
აპლიკანტებმა უნდა გააგზავნონ ქვემოთ ჩამოთვლილი დოკუმენტები შემდეგ მისამართზე: hridc@hridc.org.
• სამოტივაციო წერილი, სადაც მოკლედ მიუთითებთ თქვენს კვალიფიკაციას,  და განმარტავთ, თუ რატომ ხართ დაინტერესებული აღნიშნულ პოზიციაზე მუშაობით.
განაცხადის შემოტანის ბოლო ვადაა 2013 წლის 26 ივლისი. გთხოვთ,  ელ-ფოსტის თემის “subject” ველში მიუთითოთ თუ რომელ პოზიციაზე შემოგაქვთ განაცხადი. მაგ: „სახალხო დამცველის საკონტაქტო პირის თანაშემწე - ვაკანსია“.

Human Rights Center Announces Vacancy on Position of Assistant of Contact Person of Ombudsman in Kakheti Region
Assistant of contact person will work in Gurjaani in office of Human Rights Center.
• To assist contact person of Ombudsman to communicate with the citizens, to receive explanations from alleged victims of human rights violations, to write reports, to communicate with the Central Office of Ombudsman and Office of Human Rights Center and to help contact person to fulfill other duties
• When necessary assistant of contact person will make trips to the regions to receive explanations from citizens on the spot
Qualification:
• Higher education in the field of law
• Working experience in the field of human rights
Salary: 500 GEL
Incomplete documents will not be considered. Please indicate “Assistant of Contact Person of Ombudsman - Vacancy” in subject line. The deadline for submission of the application is July 26th, 2013. The organization will only contact selected candidates.