ადამიანის უფლებათა ცენტრი აცხადებს ვაკანსიას სახალხო დამცველის საკონტაქტო პირის თანამდებობაზე კახეთის რეგიონში
საკონტაქტო პირი საქმიანობას განახორციელებს ქ.  გურჯაანში, ადამიანის უფლებათა ცენტრის ოფისში.
ძირითადი მოვალეობები:
• საკონტაქტო პირი სახალხო დამცველის ცენტრალურ ოფისთან წინასწარი შეთანხმებით უზრუნველყოფს უფლებადარღვეული მოქალაქეებისთვის ახსნა–განმარტებების ჩამორთმევას, მათი სათანადო წესით დამუშავებასა და მიწოდებას სახალხო დამცველის ცენტრალური ოფისისთვის.
• საკონტაქტო პირი, საჭიროებისამებრ, განახორციელებს გასვლით ვიზიტებს რაიონებში, რათა ახსნა-განმარტებები მიიღონ მოქალაქეებისაგან ადგილზე.
• საკონტაქტო პირი ადამიანის უფლებათა სავარაუდო დარღვევის შესახებ რეგულარულად მიაწვდის ინფორმაციას სახალხო დამცველის თბილისის ოფისს.
• სახალხო დამცველის ოფისს საკონტაქტო პირი დაეხმარება კახეთის რეგიონში სხვადასხვა სამუშაო შეხვედრების ორგანიზებაში. კერძოდ,  შეხვედრებისთვის ადგილობრივი მოსახლეობის მობილიზებაში, საინფორმაციო მასალების გავრცელებაში და ა.შ.
• საკონტაქტო პირი დაეხმარება სახალხო დამცველის ოფისს ადამიანის უფლებების მდგომარეობის შესახებ რეგიონული ანგარიშის მომზადებაში. კერძოდ, უზრუნველყოფს კახეთის რეგიონისთვის დამახასიათებელი ძირითადი ტენდენციების იდენტიფიცირებას, მათ გარკვეულ სისტემატიზაციასა და შესაბამისი ფაქტობრივი მასალების შეგროვებას.
• საკონტაქტო პირი უზრუნველყოფს სახალხო დამცველის ცენტრალური ოფისისთვის რეგიონში ადამიანის უფლებათა მდგომარეობის გაუმჯობესების კუთხით სხვადასხვა რეკომენდაციების მიწოდებას.
• საკონტაქტო პირი ითანამშრომლებს რეგიონში მოქმედ არასამთავრობო ორგანიზაციების ადგილობრივ წარმომადგენლობებთან და მასმედიის საშუალებებთან.
• უმაღლესი განათლება სამართალმცოდნეობის მიმართულებით
• ადამიანის უფლებათა სფეროში მუშაობის მინიმუმ 2-წლიანი გამოცდილება
• ადამიანის უფლებათა საერთაშორისო სამართლის ძირითადი დოკუმენტების კარგი ცოდნა
ანაზღაურება: 650 ლარი (დარიცხული ხელფასი)
აპლიკანტებმა უნდა გააგზავნონ ქვემოთ ჩამოთვლილი დოკუმენტები შემდეგ მისამართზე: hridc@hridc.org.
• სამოტივაციო წერილი, სადაც მოკლედ მიუთითებთ თქვენს კვალიფიკაციას,  და განმარტავთ, თუ რატომ ხართ დაინტერესებული აღნიშნულ პოზიციაზე მუშაობით
გთხოვთ,  ელ-ფოსტის თემის “subject” ველში მიუთითოთ თუ რომელ პოზიციაზე შემოგაქვთ განაცხადი. მაგ: „სახალხო დამცველის საკონტაქტო პირი - ვაკანსია“. განაცხადის შემოტანის ბოლო ვადაა 2013 წლის 26 ივლისი.

Human Rights Center Announces Vacancy on Position of Contact Person of Ombudsman in Kakheti Region
• By a prior agreement with the Central Office of Ombudsman of Georgia, the contact person of Ombudsman will receive explanations from the alleged victims of violations of human rights, will process this information according to the established rule and will transfer it to the central office of Ombudsman.
• Contact person will make trips in the regions to receive explanations from the alleged victims of violations on the spot.
• Contact person will regularly transfer information to Central Office of Ombudsman regarding alleged violations of human rights
• Contact person will help Central Office of Ombudsman to organize various meetings in Kakheti region.
• Contact person will help Central Office of Ombudsman of Georgia to prepare regional report on human rights issues. Particularly, contact person will identify main tendencies related to issues of human rights in Kakheti region, will ensure systematization and collection of relevant factual material.
• Contact person will provide various recommendations to Central Office of Ombudsman to improve state of human rights in Kakheti region.
• Contact person will cooperate with local representatives of NGOs and media outlets in the region.
Qualifications:
• Higher education with specialization in law
• At least two years of working experience in human rights sphere
• Familiarity with main international human rights documents
Salary: 650 GEL
Incomplete documents will not be considered. Please indicate “Contact Person of Ombudsman - Vacancy” in subject line. The deadline for submission of the application is July 26th, 2013. The organization will only contact selected candidates.