"რუსთავი 2"-ის დამფუძნებლები ტელეკომპანიის შესაძლო გასხვისებას გამოეხმაურნენ
29 ივლისს გაზეთ „პრაიმ თაიმში“ გამოქვეყნდა მასალა „რუსთავი 2“-ის წილების შესაძლო გაყიდვაზე. ამ საკითხს „რუსთავი 2“-ის ყოფილი მფლობელები ჯარჯი აქიმიძე და დავით დვალი გამოეხმაურნენ. მათ წერილს უცვლელად გთავაზობთ:
„მედია საშუალებებით ვრცელდება ინფორმაცია, რომ რუსთავი 2-ის ფლობელები შესაძლოა კიდევ ერთხელ შეიცვალონ.  ამასთან დაკავშირებით, გვსურს განვაცხადოთ:
სამაუწყებლო კომპანია რუსთავი 2 -ის დაარსების დღიდან  2004 წლის 18 ივნისამდე, ვიყავით კომპანიის 60% -ის მფლობელები.  2004 წლის ივნისში,  იმდროინდელმა უმაღლესი თანამდებობის პირებმა იძულებით დაგვათმობინეს  კუთვნილი წილი. გასული წლების განმავლობაში მათ კომპანია მრავალჯერ  გადააფორდა  ხელისუფლებასთან დაახლოებულ იურიდიულ  და ფიზიკურ პირებზე,  რაც მიზნად ისახავდა, კანონიერი მფლობელებისთვის მაქსიმალურად გაერთულებინათ რუსთავი 2-ის დაბრუნების პროცესი.
საჯაროდ ვაცხადებთ, რომ  ამჟამად, ჩვენი საჩივრის საფუძველზე, საქართველოს მთავარ პროკურატურაში აღძრულია სისხლის სამართლის საქმე და მიმდინარეობს გამოძიება.  ყველა ის პირი, რომელთა მიერაც დანაშაულებრივად განხორციელდა ჩვენი წილების მითვისება, პასუხს აგებს კანონის მთელი სიმკაცრით. ამავე დროს, გვსურს გავაფრთხილოთ ყველა, ვისაც შესაძლოა გაუჩნდეს აღნიშული წილების შესყიდვის სურვილი, თავი შეიკავონ ამგვარი ქმედებისგან რათა არ გახდნენ ამ დანაშაულებრივი ჯაჭვის კიდევ ერთი რგოლი.
რუსთავი 2-ის დამფუძნებლები:
დავით დვალი
ჯარჯი აქიმიძე“
„რუსთავი 2“-ის წილების ცვლილება ოფიციალურად არ დასტურდება. ჯერჯერობით არანაირი ცვლილება არ არის საჯარო რეესტრის მონაცემებშიც. ტელეკომპანიის 51 პროცენტს ამჟამად შპს ტელეკომპანია საქართველო ფლობს, 18 პროცენტს – გიორგი ყარამანიშვილი, 22 პროცენტს – ლევან ყარამანიშვილი, 9 პროცენტი კი ტელეკომპანიის ყოფილ დირექტორს გიორგი გეგეშიძეს ეკუთვნის.

Rustavi 2 Founders Respond to Possible Alienation of TV Company
On July 29 newspaper Prime Time published an article on the possible alienation of Rustavi 2. Former Rustavi 2 owners Jarji Akimidze and Davit Dvali responded to the allegation. Below please an unofficial translation of the letter:
“According to recent media reports Rustavi 2 is quite possible to change hands again. In relation to the aforementioned we would like to state:
From the very first day of the foundation of the broadcasting company Rustavi 2 until June 18, 2004 we have been 60 percent shareholders of the company. In June 2004 then high officials forced us to concede our share. In the past years the company has been alienated to pro-governmental legal and natural persons an that with the aim to further complicate the regain over Rustavi 2 by its legal owners.
We would like to publicly state that currently, based on our complaint, the criminal proceeding at the Prosecutor’s Office and investigation thereupon is being on. Any person having illicitly alienated out shares will be strictly held responsible in line with law. At the same time we would like to warn anyone interested in procuring the aforementioned shares to refrain from taking such an action in order not to become another ring in the criminal chain.
Rustavi 2 founders
Davit Dvali
Jarji Akimidze"
Alteration of the Rustavi 2 shares is not officially confirmed. Thus far no changes have been registered in the public registry data. Currently 51 percent of TV shares are held by TV company Saqartvelo, 18 percent by Giorgi Karamanishvili 22 percent by Levan Karamanishvili, 9 percent by former TV Director Giorgi Gegeshidze.