ყოფილი ვიცე-მერი ვიცე-გუბერნატორი გახდა
ქუთაისის ყოფილი ვიცე-მერი ამირან ძოწენიძე იმერეთის გუბერნატორის პირველ მოადგილედ დაინიშნა. მისი წარდგენა ოფიციალურად არ მომხდარა. თუმცა, როგორც იმერეთის გუბერნატორი ვახტანგ ბალავაძე აცხადებს, უახლოეს დღეებში მოეწყობა საგანგებო ბრიფინგი, სადაც მოხდება ძოწენიძის წარდგენა და სპეციალური განცხადებაც გაკეთდება.
”საქმის კარგი მცოდნე და რაც მთავარია, ნამდვილი პატრიოტი“ - ასე აფასებს ბალავაძე ამირან ძოწენიძეს, რომელიც ქუთაისის მერიაში განხორციელებული რეორგანიზაციის შედეგად  თანამდებობიდან მიმდინარე წლის ივლისში გათავისუფლდა.
ყოფილმა ვიცე-მერმა სამართლებრივი დახმარებისთვის საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველოს ქუთაისის ოფისს მიმართა. ორგანიზაციის იურისტების მიერ მომზადდა სარჩელი, რომელსაც ქუთაისის საქალაქო სასამართლო უახლოეს დღეებში განიხილავს.

Former vice-mayor of Kutaisi Amiran Dzotsenidze has lately occupied the position of deputy regional governor. He was not officially introduced to the position but Imereti regional governor Vakhtang Balavadze said soon a special briefing will be held where Dzotsenidze will be nominated and special statement will be made.
“He is a good professional and real patriot,” Balavadze said about Amiran Dzotsenidze, who was dismissed from the Kutaisi City Hall as a result of reorganization in July of 2013.
Former vice-mayor applied to the Kutaisi organization of the Transparency International – Georgia for legal assistance; the lawyers prepared a lawsuit and Kutaisi City Court will discuss it in near future.