არჩევნებთან დაკავშირებული თარიღები და ვადები
ქვემოთ მოცემულია 27 ოქტომბრის საპრეზიდენტო არჩევნებთან დაკავშირებით საარჩევნო კოდექსით გათვალისწინებული და ცენტრალური საარჩევნო კომისიის (ცესკო) მიერ გამოქვეყნებული ზოგიერთი ძირითადი ვადა, თარიღი და პროცედურა.
7 სექტემბერი – ბოლო ვადა პოლიტიკური პარტიებისა და საინიციატივო ჯგუფებისთვის, რომ საკუთარი საპრეზიდენტო კანდიდატები დაასახელონ და ცესკოში განაცხადი შეიტანონ იმისათვის, რომ მხარდამჭერთა ხელმოწერების შეგროვების დასაწყებად ნებართვა მოიპოვონ, რაც საპრეზიდენტო კანდიდატად დარეგისტრირებისთვისაა საჭირო.
17 სექტემბერი – ამ დღეს საპრეზიდენტო კანდიდატებს ეწურებათ ვადა, რომ სულ ცოტა 26 530 მოქალაქის (ამომრჩეველთა რაოდენობის 0.75%) ხელმოწერა წარადგინონ ცესკოში, რაც კანდიდატად რეგისტრაციისთვისაა საჭირო.
27 სექტემბერი – ცესკოს მიერ საპრეზიდენტო კანდიდატების რეგისტრაციის ბოლო ვადა.
2 ოქტომბერი – საარჩევნო ბიულეტენზე თითოეული საპრეზიდენტო კანდიდატის ნომრის განსაზღვრის ბოლო ვადა.
14 ოქტომბერი – ამ დღიდან დაწყებული ნებისმიერი ცვლილების შეტანა საარჩევნო სიაში მხოლოდ სასამართლოს გადაწყვეტილებით იქნება შესაძლებელი.
17 ოქტომბერი – საპრეზიდენტო კანდიდატის მიერ არჩევნებში მონაწილეობაზე უარის თქმის ბოლო ვადა; თუ კანდიდატი ამ რიცხვის შემდეგ იტყვის უარს არჩევნებში მონაწილეობაზე, მისი გვარი მაინც გამოჩნდება საარჩევნო ბიულეტენებზე.
20 ოქტომბერი – ამ დღეს საერთაშორისო სადამკვირვებლო ორგანიზაციებს ეწურებათ ვადა, რომ არჩევნებზე დაკვირვების მიზნით რეგისტრაციისთვის მიმართონ ცესკოს. ცესკომ ან უნდა დაარეგისტრიროს, ან უარი უთხრას რეგისტრაციაზე განაცხადის წარდგენიდან ორი დღის ვადაში.
22 ოქტომბერი – ცესკო თავის ვებგვერდზე იმ ამომრჩეველთა სრულ რაოდენობას აქვეყნებს, რომლებიც 27 ოქტომბრის საპრეზიდენტო არჩევნებში მიიღებენ მონაწილეობას; მონაცემები უნდა შეიცავდეს ასევე ამომრჩეველთა რაოდენობას თითოეულ ოლქში, რომელთა საერთო რაოდენობაც 73–ს შეადგენს.
25 ოქტომბერი – ამ დღის დილის 8 საათიდან დაწყებული 27 ოქტომბრის საღამოს 8 საათამდე,  როდესაც კენჭისყრა სრულდება, პოლიტიკური რეიტინგების გამოქვეყნება იკრძალება; ამ პერიოდში მხოლოდ ამომრჩეველთა შესაძლოა აქტივობის შესახებ მაჩვენებლები შეიძლება გამოქვეყნდეს.
27 ოქტომბერი – არჩევნების დღე; საარჩევნო უბნები დილის 8 საათზე იღება და საღამოს 8 საათზე იხურება.
7 ნოემბერი – ბოლო ვადა საოლქო საარჩევნო კომისიებისთვის უბნებიდან მიღებული შედეგების საფუძველზე შემაჯამებელი ოქმების შესადგენად.
16 ნოემბერი – ბოლო ვადა ცესკოსთვის არჩევნების შემაჯამებელი ოქნების შესადგენად.
საჭიროების შემთხვევაში გაიმართება არჩევნების მეორე ტური, ცესკოს მიერ პირველი ტურის შედეგების გამოცხადებიდან ორ კვირაში.

Election-Related Dates and Deadlines
September 7 – deadline for political parties and initiative groups to name their presidential candidates and to file an application to CEC to seek permission for launch of collection of signatures of supporters, required for being registered as a presidential candidate.
September 17 – deadline for would-be presidential candidates to submit to CEC signatures of at least 26,530 citizens (0.75% of number of voters) required for being registered as a candidate.
September 27 – deadline for CEC to register presidential candidates.
October 2 – deadline for defining number of each presidential candidate on ballot papers.
October 14 – starting from this date making any change in the voters list will only be possible through court’s ruling.
October 17 – deadline for a presidential candidate to withdraw from the race; if a candidate withdraws from the race after this date, his/her name will still appear on ballot papers;
October 20 – deadline for international observer organizations to apply to CEC for registration to monitor the elections. CEC has to either register or deny in registration within two days after the application is filed.
October 22 – CEC publishes on its website total number of voters, who will be eligible to cast ballot in the October 27 presidential elections; the data should also include number of voters in each of the 73 election districts;
October 25 – starting from 8am on this day till end of voting at 8pm on October 27 publishing of political ratings is banned; only polls showing possible voter turnout can be published in this period of time.
October 27 – election day; polling stations open for voters at 8 a.m. and close at 8 p.m.
November 7 – deadline for District Election Commissions to summarize vote tallies based on results from precincts.
November 16 – deadline for CEC to summarize final vote tally of the elections.
Second round of election, if needed, should be held two weeks after the CEC announces results of the first round.