გორის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარეს კანონი არ დაურღვევია
მმართველი გუნდის საპრეზიდენტო კანდიდატ გიორგი მარგველაშვილის წინასააჩევნო კაპანიის ფარგლებში გორში გამართულ ღონისძიებებში მონაწილეობას იღებდა გორის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე დავით რაზმაძე და ადგილობრივი და ცენტრალური ხელისუფლების  სხვა წარმომადგენლები.
,,საია“-ს წარმომადგენლის ქეთევან ბებიაშვილის განმარტებით, მათი საარჩევნო კამპანიაში მონაწილეობა კანონდარღვევა არ არის:
,,საკრებულოს თავმჯდომარის მონაწილეობა საარჩევნო კამპანიაში კანონის დარღვევად და ადმინისტრაციული რესურსის გამოყენებად არ შეიძლება ჩაითვალოს, რადგან კანონში შეტანილი ცვლილებების მიხედვით, საკრებულოს თავმჯდომარის და მუნიციპალიტეტის გამგებლის სტტუსი განსაზღრულია, როგორც  პოლიტიკური თანამდებობა და მათ აქვთ   წინასაარჩევნო კამპანიაში მონაწილეობის უფლება “ განცხადა ქეთევან ბებიაშვილმა.
იურიტების შეფასებით  მიუხედად იმისა, რომ კანონი არ ირღვევა, თანამდებობის პირების მონაწილეობა ერთი კანდიდატის საარჩევნო კაპანიაში არათანაბარ პირობებს ქმნის და საარჩევნო კოდექსის ხარვეზებზე მიუთითებს.

Chairman of Gori Municipal Board Did not Breach Law
Chairman of Gori municipal board Davit Razmadze and other representatives of local and central government participated in the events organization in the frame of pre-election campaign of the presidential candidate of the ruling party Giorgi Margvelashvili in Gori.
Keti Bebiashvili of GYLA said that their participation in the election campaign was not law violation:
“Participation of the chairman of municipal board in the pre-election campaign cannot be evaluated as law violation and misuse of administrative resources because in accordance to the amendments to the law, status of the chairman of the municipal board and district governor is defined as political position and they can participate in the pre-election campaign,” Ketevan Bebiashvili said.
Lawyers say that although the law was not breached, participation of the governmental officials in the election campaign of one candidate creates unequal conditions for other candidates and this fact indicates at the shortcomings in the Election Code.