მარგველაშვილის გორის საარჩევნო შტაბში კომისიის წევრებისა და დამკვირვებლების სიას საბოლოოდ აზუსტებენ
,,ქართული ოცნების“ გორის ორგანიზაციაში  კომისიის წევრებისა და დამკვირვებლების სიის,  საბოლოო ვარიანტზე მუშაობენ. სია საოლქო საარჩევნო კომისიაში უნდა წარადგინონ.   სახელისუფლებო კოალიციის ,,ქართული ოცნების“ საპრეზიდენტო კანდიდატის გიორგი მარგველაშვილის საარჩევნო შტაბის ხელმძღვანელად, რამდენიმე დღის წინ იოსებ ფალელაშვილი დაინიშნა. ორგანიზაციამ ოფისიც შეიცვალა და ძველი გორის რეაბილიტირებულ უბანში გადავიდა.
არჩევნების მოხლოებასთან ერთად,  ,,ქართული ოცნების“ გორის ორგანიზაციაში ძირითადად საპრეზიდენტო არჩევნებისთვის აუცილებელი საარჩევნო პროცედურების დაცვით არიან დაკავებული.  გიორგი მარგველაშვილის სარჩევნო შტაბში საპრეზიდენტო არჩევნებთან დაკავშირებულ საკითხებზე გიორგი რაზმაძე მუშაობს, რომლის განცხადებით ამ ეტეპაზე საბოლოოდ ზუსტდება სიები და საარჩევნო უბნების მიხედვით ნაწილდება პარტიული აქტივი, მათი ნაწილი საარჩევნო უბნებზე კომისიის წევრებად, ნაწილიც დამკვირვებლად გადანაწილდება:
,,კოალიციას არჩევნებში, კომისიის წევრების გარდა თითოეულ უბანზე ეყოლება ოთხი წარმომადგენელი, ორი კოალიციის სახელით და ამდენივე საპრეზიდენტო კანდიდატ გიორგი მარგველაშვილის წარმომადგენლის სახელთა, ახლა საბოლოდ ზუტდება სიები, რადგან რამდენიმე დამკვირვებლის კომისიის წევრად  ჩასმა მოგვიხდა, ასევე იყო რამდენიმე შემთხვევა, როდესაც წარმომადგენლობაზე თავიდან გვთანხმდებოდნენ და ბოლოს უარი გვითხრეს.  ჩვენი კოალიციიდან კომისიის წევრებად ვინც ჩავსვით,  საოლქომ ყველას ჩაუტარა უკვე ტრენინგი, რაც შეეხება სარჩევნო უბანზე წარმომადგენლებს,  ხუთი ოტომბრიდან დავიწყებთ მათ დატრენინგებას.  წინასაარჩევნო პერიოდი მშვიდად მიმდინარებს. ვთანამშრომლობთ საოლქო საარჩევნო  კომისისთან, არჩევნების დღეს საოლქო საარჩევნო კომისიაშიც ოთხი წარმომადგენელი იქნება ჩვენი შტაბიდან“ - აცხადებს გიორგი რაზმაძე.
,,ქართული ოცნების“  შტაბში აცხადებენ, რომ საპრეზიდენტო კანდიდატი გიორგი მარგველაშვილი  შემაჯამებელი წინასარჩევნო  კამპნიის ფარგლებში, ერთ–ერთ შეხვედრას გორშიც გამართავს. შეგახსენებთ რომ მარგველაშვილმა წინასაარჩევნო კაპნია სწორედ შიდა ქართლის რეგიონიდან დაიწყო.

Margvelashvili’s Election Office in Gori Finalize Lists of Commission Members and Observers
Georgian Dream’s Gori office works on the final version of the commission members and observers’ lists. The list shall be submitted to the District Election Commission. Several days ago, Ioseb Palelashvili was appointed to the position of the head of the local election office of Giorgi Margvelashvili, presidential candidate of the Georgian Dream. The organization changed its office and moved to the rehabilitated old district of Gori.
At the approaching elections, GD’s local office is busy with the election procedures. Giorgi Razmadze coordinates the issues related with the presidential elections in the office; he said currently they are finalizing the lists of the activists; part of them will be commission members in precincts and another part will be observer.
“During elections, the Coalition will have four representatives in each precinct – two in the name of the Coalition and two in the name of the presidential candidate Giorgi Margvelashvili. Now we are finalizing with the lists because we had to nominate some of our observers to be commission member; also some people initially agreed to be our representatives but then refused. The DEC has already trained our representatives. As for our representatives in the precincts, we will train them from October 5. The pre-election campaign is going on in peaceful environment. We cooperate with the DEC and we will have four representatives in the DEC on the Election Day,” Giorgi Razmadze said.
Members of the GD’s local office state that presidential candidate will again meet electorate in Gori in the frame of summarizing pre-election campaign. Margvelashvili launched his campaign from Shida Kartli region.