მარგველაშვილის შტაბის ხელმძღვანელი წინასაარჩევნო ვითარებაზე საუბრობს
„არ გვინდა აურზაური, თუმცა, არ დავთმობთ დარღვევებს“, - აცხადებს კოალიცია „ქართული ოცნების“ საპრეზიდენტო კანდიდატის გიორგი მარგველაშვილის ქუთაისის საარჩევნო შტაბის ხელმძღვანელი ზაზა მარუაშვილი და არასამთავრობო სექტორს მოუწოდებს განსაკუთრებული ყურადღებით და პროფესიონალიზმით მოეკიდონ 2013 წლის 27 ოქტომბრის საპრეზიდენტო არჩევნებს.
„სამწუხაროდ, ქუთაისში საარჩევნო უბნები ძველი ფორმებით მუშაობენ. ადამიანები დადიან მუნიციპალიტეტებში, სხვადასხვა დაწესებულებებში და დირექტორებს ღიად, ყოველგვარი მორიდების გარეშე აფრთხილებენ, ახსოვდეთ, თანამდებობებზე ვისი დანიშნული არიან“, - განაცხადა მარუაშვილმა, არასამთავრობო ორგანიზაციების ქუთაისის წარმომადგენლებთან შეხვედრაზე.

“We do not want disorder, but will not put up with violations,” said Zaza Maruashvili, head of Giorgi Margvelashvili’s Kutaisi election office and suggested the nongovernmental organizations to observe the Presidential Elections of October 27, 2013 with particular attention and professionalism.
“Unfortunately, polling stations continue working in the old regime in Kutaisi. They go to municipalities, visit different agencies and openly warn directors to remember who appointed them to the positions,” Maruashvili said at the meeting with the representatives of nongovernmental organizations in Kutaisi.