მარგველაშვილის შემაჯამებელი შეხვედრა შიდა ქართლის მოსახლეობასთან
18 ოქტომბერს ,,ქართული ოცნების’’ საპრეზიდენტო კანდიდატი – გიორგი მარგველაშვილი გორში ადგილობრივ მოსახლეობას შეხვდა. როგორც მან განაცხადა, 27 ოქტომბერს თუ ქართველი ხალხი მის სასარგებლოდ გააკეთებს არჩევანს, გაიმარჯვებს მთელი საქართველო და არა უშუალოდ ცალკე აღებული საპრეზიდენტო კანდიდატი.
,,ვიცი, რომ ჩვენ გავიმარჯვებთ, მაგრამ თუ მეორე ტური დაინიშნება, მე მასში მონაწილეობას არ მივიღებ, მოსახლეობის დიდი ნაწილი ჩვენ გვიჭერს მხარს, მაგრამ როგორც ჩანს, საზოგადოების ნაწილი ვერ გაერკვა იმაში, თუ როგორ ქვეყანაში უნდა ცხოვრება და საით უნდა, რომ ქვეყანა წავიდეს. ამიტომ სვამენ კითხვას, დაინიშნება თუ არა ქვეყანაში არჩევნების მეორე ტური. ეს იგივეა, რომ გვკითხონ, ხომ არ გინდათ იმ დროში დაბრუნება, როცა ქვეყანაში იყო მონოპოლიები, როცა სასამართლო კონტროლდებოდა ხელისუფლების მიერ, როცა სასჯელაღსრულების დაწესებულებებში ხდებოდა პატიმართა წამება, ამიტომ ეს კითხვა არის შეურაცხმყოფელი, რადგან ვიცი, რომ თქვენ არ გინდათ იმ დროში დაბრუნება. მე ვიცი, რომ ჩვენ 27 ოქტომბერს გავიმარჯვებთ, მაგრამ იმ შემთხვევაში, თუ დაინიშნება არჩევნების მეორე ტური, მე მასში მონაწილეობას არ მივიღებ" - განცახადა გორის დრამატული თეტრის წინ შეხვედრაზე სიტყვით გამოსულმა გიორგი მარგველაშვილმა.
აღნიშნული განცხადების შესახებ თავისი აზრი ბიძინა ივანიშვილმაც გამოთქვა. მისი თქმით, ქართული საზოგადოების უმრავლესობა გიიორგი მარგვალაშვილს დაუჭერს მხარს 27 ოქტომბერს. პრემიერი იმდენად დარწმუნებულია ,,ქართული ოცნების“  საპრეზიდენტო კანდიდატის გამარჯვებაში, რომ  ამომრჩეველთა დაახლოებით 60 პროცენტი, მისი აზრით, გიორგი მარგველაშვილის სასარგებლოდ გააკეთებს არჩევანს.
ქართული ოცნების საპრეზიდენტო კანდიდატთან შეხვედრაზე მისულებს შორის იყვნენ სკოლის მოსწავლეები და პედაგოგები. მარგველაშვილის დასახვერდად სამარშუტო ტაქსებითა და ავტობუსებით ხალხის მობილიზება  დღის ორი საათიდან დაიწყო. შიდა ქართლის სამხარეო ადმინიტრაციის შენობის წინ ჩამოიყვანეს სოფლებიდან მხარდამჭერები, რომელთა  ნაწილი აღნიშნავდა, რომ ისინი საკუთარი სურვილითა და ხარჯებით ჩამოვიდნენ გორში გიორგი მარგველაშვილთან შესახვედრად, ხოლო მეორე ნაწილი აცხადებდა, რომ ისინი ,,ქართული ოცნების“ დაფინანსებით ჩამოვიდნენ. აღსანიშნავია,რომ  სოფლის მოსახლეობის მობილიზება  ხდებოდა ტერიტორიული ორგანოს ადმინისტრაციულ შენობებში.

Beka Asanidze, Shida Kartli
On October 18, Georgian Dream’s Presidential Candidate – Giorgi Margvelashvili met local population in Gori. He said if Georgian people vote for him on October 27, Georgia will win and not only any concrete presidential candidate.
“I know that we will win but if second round of elections is needed, I will not participate in it. Majority of our population supports us but apparently part of society is still unaware what kind of country they want to live in and where the country shall go. So, they ask whether second round of elections will be needed. It is the same to ask whether you want to return to the country of monopolies, government controlled judiciary, tortured prisoners in penitentiary establishments – so this question is insulting because I know you do not want to return back. I know that we will win on October 27 but if the second round is held, I will not participate in it,” Giorgi Margvelashvili stated during his meeting with the population in front of Gori Drama Theatre.
Prime-Minister Bidzina Ivanishvili also made statement about the second round of the elections. He said majority of Georgian population will vote for Giorgi Margvelashvili on October 27. PM is so sure in the victory of the GD’s presidential candidate that he said about 60% of voters will support Margvelashvili on the Election Day.
Teachers and pupils of public schools met Georgian Dream’s Presidential Candidate. People were mobilized by mini-buses two hours before. Supporters were brought by mini-buses in front of the Shida Kartli regional administration building from villages; part of them claimed that they had voluntarily come to the meeting and personally paid for the transportation. Others said Georgian Dream had funded their transportation. It is noteworthy that people were mobilized in the administrative buildings of the village territorial entities.