ქარელის მუნიციპალიტეტში დაპირისპირება გრძელდება
პირველ ნოემბერს, მუნიციპალიტეტის გამგებლის მოვლეობის შემსრულებლის თანამდებობიდან  ემიკო ფეიქრიშვილი უკვე მეორედ გაათვისუფლეს, პირველად საკრებულომ დაითხოვა და მეორედ უკვე საკრებულოს მიერ დანიშნულმა გამგებლის მოვალეობის შემსრულებელმა ზაზა გულიაშვილმა, რომელიც მანამდე ქარელის პოლიციის უფროსის მოადგილედ მუშაობდა.
საკრებულოს მიერ ფეიქრიშვილის გათავისუფლებას   ,,საია“– ს გორის ოფისის ხელმძღვანელი ქეთევან ბებიაშვილი უკანონს უწოდებს: ,,გაურკვეველი იყო გამგებლის მოვალეობის შემსრულებლის დანიშვნის ბრძანების გაუქმების საფუძველი. აქამდეც უნდა ჩატარებულიყო გამგებლის ვაკანტური ადგილის დასაკავებლად კონკურსი, რასაც ითვალიწინებს საჯარო სამსახურის შესახებ კანონი, რაც არ განხორციელებულა. დღემდე უკვე მეოთხე გამგებლის მოვალეობის შემსრულებელს ნიშნავს ქარელის მუნიციპალიტეტის საკრებულო“-ეს განცხადება ქეთევან ბებიაშვილმა საკრებულოს გადაწყვეტილების შემდეგ გააკეთა.
პირველი  გათავისუფლების შემდეგ, ფეიქრიშვილმა მისი გათავისუფლების გადაეწყვეტილება სასამართლოში გაასაჩივრა და პეროცესი მოიგო, რის შედეგადაც ის თანამდებობაზე აღადგინეს. ახლა უკვე მეორედ გათავისუფლებული  ემიკო ფეიქრიშვილი  მისი სამსახურიდან დათხოვნის მოტივს აბსურდულს უწოდებს: ,,ჩემი გათვაისუფლების ბრძანების წინაპირობა იყო 9 სექტემბერს ჩემი მედიასთან ურთიერთობა, მქონდა ბრიფინგი, სადაც საკრებულოს უკანონო გადაწყვეტილებაზე საჯაროდ ვთქვი,“-  აცხადებს ემიკო ფეიქრიშვილი.
ქარელის მუნიციპალიტეტის   ყოფილი მეორე პოლიციელი და ამჟამად უკვე გამგებლის   მოვალეობის შემსრულებელი, ზაზა გულიაშვილი  არჩევნების დასრულებიდან რამდენიმე დღეში ფეიქრიშვილს, მოადგილის თანამდებობიდან ათავისუფლებს ამის მიზეზად კი   სამსახურში დაგვიანებებსა და შინაგანი წესის დარღვევებს ასახელებს: ,,ფეიქრიშვილი დაკავებული თანამდებობიდან კანონის შესაბამისად იქნა გათავისუფლებული, რადგან იგი დაკისრებულ მოვალეობებს თავს ვერ ართმევდა, იგვიანებდა სამსახურში, რის გამოც ორჯერ მივეცი გაფრთხილება და მესამე გაფრთხილებაზე მივიღე გადაწყვეტილება, რომ გამენთავისუფლებინა,“- აცხადებს ქარელის მუნიციპალიტეტის გამგებლის მოვალეობის შემსრულებელი ზაზა გულიაშვილი
ემიკო ფეიქრიშვილი რიგით მეორე სარჩელს ამზადებს სასამართლოში შესატანად, სადაც მისი მოადგილეობიდან გათვისუფლების უკანონობზე საუბრობს.

Controversy at Kareli Municipal Board Continues
On November 1, Emiko Peikrishvili was dismissed from the position of the interim district deputy governor for the second time; first time the municipal board dismissed him and now interim district governor Zaza Guliashvili; in the past Guliashvili was deputy head of Kareli district police.
Head of the Gori office of the Georgian Young Lawyers’ Association Ketevan Bebiashvili said dismissal of Peikrishvili was illegal. “The basis for the annulment of the municipal board’s decree was obscure. The competition for the vacant position of the district governor had to take place long before as it is required by the Law on Public Service. Kareli municipal board has already appointed fourth interim governor,” Ketevan Bebiashvili commented on the municipal board’s decision.
After first dismissal, Peikrishvili appealed the court and won the trial; as a result he was restored to his position. Now, he said the motive of his second dismissal is still absurd. “Pre-condition of my dismissal was my cooperation with media on September 9, when I held briefing and publicly spoke about illegal decision of the municipal board,” Emiko Peikrishvili said.
Former deputy head of the Kareli district police and currently interim district governor Zaza Guliashvili fired Peikrishvili from the position of the deputy governor several days after the elections for being late and violation of office regulations: “Peikrishvili was fired from the position in accordance to the law because he did not implement his duties, was permanently late for work and had warned him twice; when he repeated the same third time, I decided to fire him,” Kareli district interim governor Zaza Guliashvili said.