სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგეობაში კონკურსი ხელახლა ჩატარდება
სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგეობის მიერ 60 – მდე ვაკანტურ თანამდებობაზე გამოცხადებული  კონკურსი ნაწილობრივ ჩაიშალა. როგორც გამგეობის საორგანიზაციო განყოფილების უფროსმა ლია ზურიაშვილმა განაცხადა, რამდენიმე სამსახურის უფროსის თანამდებობაზე, ტესტირებაზე წარსადგენი კანდიდატები ვერ შეირჩნენ: „ჩვენ 60–მდე ვაკანსია გამოვაცხადეთ, საბუთების მიღება 3 დღის წინ შეწყდა, რამდენიმე ვაკანსიაზე კონკურსი ახლიდან უნდა გამოვაცხადოთ, რადგან საკონკურსო დოკუმენტაციის განხილვისას, პრეტენდეტები ვერ აკმაყოფილებდნენ მოთხოვნებს. ასეთი პრობლემა შეგვექმნა მაგალითად, იურიდიული განყოფილების უფროსის თანამდებობაზე, ასევე ტურიზმისა და საერთაშორისო ფონდებთან ურთიერთობის სამსახურების უფროსების პოზიციაზე.“
მისივე თქმით, სხვა ვაკანსიებზე შერჩეულ კანდიდატთა ტესტირება სავარაუდოდ იანვარში გაიმართება. რაც შეეხება ჩაშლილ კონკურს, იმ თანამდებობებზე რომლებზეც კანდიდატები ვერ შეირჩნენ, კონკურსი ახლიდან გამოცხადდება.
სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგეობის ინფორმაციით, ვაკანსიები იმ თანამდებობებზე გამოცხადდა, რომლებიც 2012 წლის საპარლამენტო არჩევნების შემდეგ საკადრო ცვლილებების შედეგად მოვალეობის შემსრულებლებმა დაიკავეს. კონკურსი არ გამოცხადებულა გამგებლის და მისი მოადგილეების თანამდებობაზე.

Repeated Competition in Signagi District Administration
Competition for about 60 vacant working places in Signagi district administration partly failed. Head of organization unit at the administration Lia Zuriashvili said candidates for the positions of the heads of several service units were not selected for the test exams. “We announced competition for about 60 vacant places. We have to re-announce competition for several positions because when processing the applications, the applicants could not meet criteria for the positions. We faced similar problems about the candidates for the positions of head of legal department and Service Unit for Tourism and Relation with International Funds.”
She added that other candidates will take test exams in January. As for the failed competition, it will be re-announced in near future.
According to the Signagi district administration, competition was announced for the positions which were occupied by interim servants after 2012 Parliamentary Elections. Competition was not announced for the positions of district governor and deputy governors.