გურიაში რამდენიმე საჯარო მოხელის სამსახურიდან გათავისუფლებას ითხოვენ
ლანჩხუთის ვალოდია წულაძის სახელობის კინოსა და თეატრის სახელობის მუზეუმის ხელმძღვანელი მაია ჩხაიძე იმ საჯარო მოხელეების სამსახურიდან გათავისუფლებას ითხოვს, რომლებიც 2012 წლის საპარლამენტო არჩევნების წინ მოქალაქეებზე, მათი  პოლიტიკური შეხედულებების გამო სხვადასხვა სახის ზეწოლას ახორციელებდნენ.
„მე არ ვითხოვ ვინმე საკანში მოთავსდეს, მაგრამ როცა ასეთი სიტუაციაა, იქნებ სამსახურიდან მაინც იქნენ დათხოვნილი ასეთ ადამიანები. ამაზე კი გუბერნატორმა მიპასუხა: მილიონ ნახევარ ადამიანს ვერ დავსჯითო, ესენი სისტემის მსხვერპლნი არიანო, რაზედაც შევეკამათე. სისტემის მსხვერპლად თუ განვიხილავთ ყველას, გარდა მთავარი ფიგურების, გამოდის, რომ ყველა ადამიანი დაუსჯელი უნდა დარჩეს,“- ამბობს მაია ჩხაიძე და ამატებს, რომ მისი აზრით გუბერნატორი გიორი  ჩხეიძე ნაციონალების გავლენის ქვეშაა და მოუწოდებს მას, რომ დროულად მოახდინოს რეაგირება ზემოაღნიშნულ პრობლემაზე.
თავად გუბერნატორი გიორგი ჩხაიძე კი ვინმეს ზეგავლენას გამორიცხავს: „გავიგე, რომ მაია ჩხაიძის აზრით, იმ ადამიანებმა, რომლებიც წინა ხელისუფლების პერიოდში მუშაობდნენ, უნდა დატოვონ სამსახურები, რასაც ცხადია, არ ვეთანხმები. თუკი ადამიანი არ შეესაბამება კონკრეტულ თანამდებობას ცოდნით და კვალიფიკაციით, ეს სხვა თემაა და ამას ცალკე განხილვა სჭირდება.  ჩვენი აზრები, ამ შემთხვევაში არ დაემთხვა ერთმანეთს. თუ დამნაშავეა, არსებობს შესაბამისი ორგანოები, რომლებმაც უნდა დაადასტურონ ეს. მანამდე ადამიანი უდანაშაულოა“.

Dismissal of Some Public Servants Demanded in Guria
Director of Lanchkhuti Valodia Tsuladze Cinema and Theatre Museum Maia Chkhaidze requests dismissal of those public servants who intimidated citizens due to their political affiliations before 2012 Parliamentary Elections.
“I do not request anybody’s imprisonment but they should at least be fired from jobs. When I applied to the regional governor with the request, he told me – we cannot punish 1,5 million people; they were victims of system. I argued with him. If we consider that all of them were system victims, only several senior officials will be held responsible for those violations of the past,” Maia Chkhaidze said and assumed that regional governor Giorgi Chkheidze is under influence of the members of the National Movement and suggests him to timely address the problem.
Regional governor Giorgi Chkhaidze denies somebody’s influence on him. “I understand that Maia Chkheidze requests dismissal of every person, who worked under previous government, but it is not acceptable for me. If somebody is not good professional or does not have relevant qualification, it is another issue. If somebody is guilty, there are institutions who should investigate and prove the offence. Until then, everybody is innocent.”