კომისიის თავმჯდომარე ახალ შემადგენლობას აკომპლექტებს
ქუთაისის მერიის თანამშრომელთა საკონკურსო-საატესტაციო მუდმივმოქმედი კომისიის ახალი თავმჯდომარე კომისიაში ცვლილებებს გეგმავს. დავით დვალის გადაწყვეტილებით, საჭიროა კომისია ახალი შემადგენლობით დაკომპლექტდეს და შესაბამისად, მუშაობას განახლებული შემართებით შეუდგეს.
მან უკვე დაითხოვა კომისიის ძველი წევრები. ბათილადაა გამოცხადებული, ასევე, ყოფილი თავმჯდომარის თამაზ მარგველაშვილის ბრძანება, კომისიის შემადგენლობის განსაზღვრის შესახებ.
„მიუხედავად იმისა, რომ კანონი მანიჭებს უფლებას კომისიის წევრები ერთპიროვნულად შევარჩიო, ვფიქრობ, შევხვდე არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს, მოვისმინო მათი რეკომენდაციები და მხოლოდ ამის შემდეგ დავაკომპლექტო კომისია,“- აცხადებს დავით დვალი.
საკონკურსო-საატესტაციო მუდმივმოქმედი კომისიის თავმჯდომარე სამოქალაქო სექტორის წარმომადგენლებთან შეხვედრას უახლოეს დღეებში გეგმავს.

Commission Chairperson Selects New Members of the Commission
New chairperson of the permanent competition commission for the selection of the employees at the Kutaisi City Hall intends personnel changes in the commission. Davit Dvali, the chairman, concluded it is necessary to staff the commission with new members, who will resume functioning of the commission with new enthusiasm.
He has already fired old members of the commission. Decree on the selection of the commission members issued by the ex-chairperson Tamaz Margvelashvili was also cancelled.
“Although the law allows me to individually select commission members, I intend to meet representatives of the nongovernmental organizations and hear their recommendations; afterwards we will start selection of the new commission members,” Davit Dvali said.
Chairperson of the permanent competition commission intends to meet representatives of civil society organizations in near future.