თელავის უნივერსიტეტის 510 სტუდენტს შესაძლოა სტატუსი შეუჩერდეს
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის 510 სტუდენტს, სტატუსის გარეშე დარჩენა ემუქრება. უნივერსიტეტის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელის, პაატა გოცირიძის განცხადებით, სტუდენტებს შესაბამისი გაფრთხილებები ოფიციალურად უკვე გაეგზავნათ: „აქამდე არსებული პრაქტიკით სტუდენტი ჯერ აკადემიურ რეგისტრაციას გადიოდა და ამის შემდეგ ხდებოდა ადმინისტრაციული რეგისტრაცია. ჩვენ შევდიოდით სტუდენტის მდგომარეობაში, მათ შეეძლოთ თანხა 4 ეტაპად გადაეხადათ, თუ ამასაც ვერ ახერხებდნენ ხდებოდა სწავლის საფასურის გადავადება და სწორედ ამან მიგვიყვანა იმ სიტუაციამდე, რაც დღეს არის“.
გოცირიძის განცხადებით, მომავალში, თელავის უნივერსიტეტი  სწავლის საფასურის გადახდის ახალი სისტემის შემოღებას გეგმავს: „ვაპირებთ დავნერგოთ ისეთი სისტემა, რაც სხვა უმაღლეს სასწავლებლებშია მიღებული. სტუდენტი ლექციებზე მხოლოდ იმ შემთხვევაში დაიშვება, თუ გადასახადი წინასწარ ექნება გადახდილი, ამით თავიდან ავიცილებთ იმ სიტუაციას, რაც სტუდენტებს სასწავლო პროცესის მიმდინარეობის დროს შეექმნათ“.
თუ სტუდენტები სწავლის გადასახადის ნახევარს თვის ბოლომდე არ დაფარავენ, შუალედურ გამოცდებზე არ დაიშვებიან. ხოლო თუ სემესტრის დასრულებამდე თანხას მთლიანად არ გადაიხდიან, სტუდენტის სტატუსი შეუჩერდებათ.

Student Status to Be Suspended for 510 Students of Telavi University
510 students of the Telavi Iakob Gogebashvili State University might lose student status. Head of the university administration Paata Gotsiridze said official notifications were already sent to students. “According to past experience, students initially took academic and then administrative registration. We always acknowledged situations of individual students and allowed them to pay education fee in four portions. Unfortunately, they could not do it either and payment was postponed; it led us to current situation.”
Gotsiridze said in future the Telavi University plans to introduce new system of payment. “We plan to establish the same system of payment as other universities have. The students will be allowed into lectures only after they pay money. In similar situation we will avoid the problems which students have now.”
If students do not cover education fee before the end of the month, they will not be allowed to take mid-term exams. Unless they pay education fees by the end of the term, their status will be suspended.