მარტვილის ერთ-ერთ უბანზე ბიულეტენები ნიღბიანმა პირებმა გაიტაცეს
ცესკოს სპიკერის, ეკა აზარაშვილის ინფორმაციით, წუხელ ღამის 2 საათზე მარტვილის სოფელ დოშაყოს N16 უბნის ბიულეტენები ნიღბიანმა პირებმა გაიტაცეს. მოგვიანებით, ამ ფაქტის შესახებ ინფორმაცია შინაგან საქმეთა სამინისტრომაც გაავრცელა.
შსს-ს წარმომადგენლების თქმით, საარჩევნო უბნიდან გატაცებული საარჩევნო დოკუმენტაცია უბნიდან 200 მეტრში იპოვეს, ნაპოვნი ბიულეტენები დალუქული და ხელუხლებელი იყო.
მომხდარი ინციდენტის შედეგად, უბანზე საარჩევნო პროცესი ჩაიშალა. ცესკოს ინფორმაციით, როდის ჩატარდება ხელახალი არჩევნები ამ უბანზე, მოგვიანებით გახდება ცნობილი.

Masked people kidnapped ballot papers from a precinct in Martvili district
Central Election Commission’s spokesperson Eka Azariashvili reported that last night, at 2:00 am, masked people kidnapped ballot papers from Doshako village polling station # 61 in Martvili district. Later on the MIA also reported about the incident.
MIA representatives clarified that stolen election documents were found 200 meters away from the precinct; the ballot papers were sealed up and undamaged.
As a result of the incident, election process failed in the polling station. CEC will announce the date of repeated elections to be held in the precinct in near future.