ადამიანის უფლებათა ცენტრი იწყებს პროექტის „რელიგიის თავისუფლების ხელშეწყობა საქართველოში’’ განხორციელებას
ადამიანის უფლებათა ცენტრი იწყებს პროექტის „რელიგიის თავისუფლების ხელშეწყობა საქართველოში’’ განხორციელებას. პროექტის ფარგლებში, ადამიანის უფლებათა ცენტრის იურისტები უფასო იურიდიულ დახმარებას გაუწევენ მოქალაქეებს რელიგიის თავისუფლების შეზღუდვის ფაქტებზე და განახორციელებენ მონიტორინგს, თუ რამდენად იცავენ საქართველოს სამართალდამცავი სტრუქტურები ადამიანის უფლებათა საერთაშორისო პრინციპებსა და საქართველოს კანონმდებლობას ასეთ ფაქტებზე რეაგირებისას.  პროექტის იურისტები ასევე შეისწავლიან ბოლო პერიოდში საქართველოში დაფიქსირებული რელიგიური შეუწყნარებლობისა და რელიგიის თავისუფლების დარღვევის სავარაუდო ფაქტებს. პროექტის ფარგლებში მომზადდება სტატიები აღნიშნულ თემებთან დაკავშირებით. პროექტი ხორციელდება თურქეთში არსებული კანადის საელჩოს დაფინანსებით.
თუ თვლით, რომ თქვენი უფლებები რწმენის ან რელიგიური აღმსარებლობის გამო დაირღვა, მოგვმართეთ მისამართზე: თბილისი, ქანთარიას 11ა (ყოფილი გაგარინის მე-2 შესახვევი), მე-3 სართული; ან დარეკეთ ცხელ ხაზზე: 2 45 45 33; 38 46 48.

Human Rights Center is starting new project Promoting Freedom of Religion in Georgia by the financial support of Embassy of Canada in Turkey.
Human Rights Center is starting new project Promoting Freedom of Religion in Georgia by the financial support of Embassy of Canada in Turkey. Within the project framework, lawyers of Human Rights Center will provide legal assistance regarding the facts of restriction of religious freedom and will monitor the actions of law-enforcement in terms of compliance with the international human rights principles and Georgian legislation when it comes to ensuring freedom of religion. The recent facts of religious intolerance will also be studied within the framework of the project. The articles around these issues will be prepared and published on www.humanrights.ge.
If you consider that your rights have been violated due to your religious belonging, please contact: