ქუთაისის მერი მის წინააღმდეგ დაგეგმილ კამპანიაზე საუბრობს
„ჩემ წინააღმდეგ ბინძური კამპანია ხორციელდება. ადამიანებს სურთ, ქუთაისის მერი და მთლიანად მერია საზოგადოების თვალში დააკნინონ და ამისთვის ყველაფერს აკეთებენ. მზადდება კამპანია, რომელიც ჩვენს დისკრედიტაციას ისახავს მიზნად“, - ეს განცხადება ქუთაისის მერმა, შოთა მურღულიამ 11 თებერვალს საგანგებოდ გამართულ ბრიფინგზე გააკეთა.
მერიის წინააღმდეგ დაგეგმილი კამპანიის დაანონსების შემდეგ მურღულიამ ქუთაისის საკრებულოს ყოფილ წევრს, გიორგი შავგულიძეს ტყუილსა და პროვოკაციაში დასდო ბრალი.
„შავგულიძე ტყუის, როცა ამბობს, რომ მე 2012 წლის არჩევნებში „ნაციონალური მოძრაობის“ რიგებში ვიდექი და მის მხარდამჭერ კამპანიას ვეწეოდი. მას სურს, საზოგადოება შეცდომაში შეიყვანოს და გაურკვეველ ფოტოებს ავრცელებს. ეს ფოტოები კი, თუ დააკვირდებით, სპეციალურადაა დაბურული, რომ ადამიანების სახეები არ გამოჩნდეს“, - ამბობს შოთა მურღულია.
გიორგი შავგულიძე, რომელიც ქუთაისის წინა მოწვევის საკრებულოს წევრი, ასევე, ილია ჭავჭავაძის სახელობის სამეცნიერო ბიბლიოთეკის ყოფილი დირექტორია, შოთა მურღულიას „ნაციონალური მოძრაობის“ იდეების გამტარებელს უწოდებს და აცხადებს, რომ მიუხედავად უზენაესი სასამართლოს გადაწყვეტილებისა, მის დაბრუნებას ბიბლიოთეკის დირექტორის თანამდებობაზე, სწორედ, ქუთაისის მერი ეწინააღმდეგება.
„მას არ აქვს არანაირი საფუძველი, რომ თანამდებობაზე არ აღმადგინოს. მით უფრო, რომ არსებობს უზენაესი სასამართლოს გადაწყვეტილება ჩემი აღდგენის შესახებ. ჩემი თანამდებობაზე აღდგენის თაობაზე არაერთხელ მივმართე ქუთაისის მერიას, უშუალოდ ქალაქის მერს, მაგრამ უშედეგოდ. მურღულიას ბრძანება, რომელიც მან აღნიშნულ საკითხთან დაკავშირებით გამოსცა, მისი წინამორბედების მიერ გამოცემული ბრძანებების ანალოგიურია“,  - აცხადებს გიორგი შავგულიძე.
საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის მიხედვით, სასამართლო გადაწყვეტილების შეუსრულებლობა დასჯადია. თუმცა, ქუთაისის მერიის იურიდიულ სამსახურში აცხადებენ, რომ აღნიშნული სამართლებრივი აქტი, რომელზეც შავგულიძე საუბრობს, ქუთაისის მერიას არა მისი ბიბლიოთეკის დირექტორის თანამდებობაზე აღდგენას, არამედ მისი სამსახურით უზრუნველყოფას ავალდებულებს.
შეგახსენებთ, რომ გიორგი შავგულიძე ილია ჭავჭავაძის სახელობის სამეცნიერო ბიბლიოთეკის  დირექტორის  თანამდებობიდან 2007 წელს გაათავისუფლეს.

“Smear campaign has started against me. People wish to discredit Kutaisi mayor and the City Hall before society; they do their best to achieve this goal. The campaign is plotted for our discrimination,” Kutaisi Mayor Shota Murgulia said at the special briefing on February 11.
After the announcement, Shota Murgulia blamed former member of the Kutaisi City Council Giorgi Shavgulidze in spreading disinformation about him and in the provocation.
“Shavgulidze is lying when he is saying that I was member of the United National Movement during 2012 parliamentary elections and participated in their election campaign. He wants to mislead society and disseminates some strange photos. If you look at the photos carefully, you will see that they are vague so that people’s faces are not properly seen,” Shota Murgulia said.
Giorgi Shavgulidze was member of the previous Kutaisi City Council; he is former director of The Ilia Chavchavadze Scientific Library. He claims Shota Murgulia realizes ideas of the UNM and states that regardless the decision of the Supreme Court to restore him to the position of the library director, Kutaisi Mayor does not appoint him to the position.
“He has no reason not to restore me to the position. Moreover, there is relevant conclusion of the Supreme Court. I have petitioned to the Kutaisi City Hall, the mayor with the request to restore me to the position several times but in vain. Murgulia issued the order about my case, that is very similar to his predecessors’ orders,” Giorgi Shavgulidze said.
Non-execution of the court judgment is punishable under the Criminal Code of Georgia. However, the legal service of the Kutaisi City Hall states the legal act, which is mentioned by Shavgulidze, does not oblige the City Hall to restore Shavgulidze to the position of the library director, but to ensure him with job.
Giorgi Shavgulidze was resigned from the position of the director at the Ilia Chavchavadze Scientific Library in 2007.