იმერეთს ახალი გუბერნატორი ჰყავს
იმერეთის გუბერნატორის თანამდებობა ყოფილმა გუბერნატორმა, ზაზა მეფარიშვილმა დატოვა. მის მოვალეობას ვაკე-საბურთალოს ყოფილი გამგებელი, გივი ჭიჭინაძე შეასრულებს.  ჭიჭინაძის კანდიდატურა პრემიერ-მინისტრმა, ირაკლი ღარიბაშვილმა წარადგინა და მას ახალ თანამდებობაზე წარმატებები უსურვა.
„ვარ მომართული და განწყობილი საიმისოდ, რომ ჩემი ქვეყანის, კერძოდ კი, იმერეთის სამსახურში ვიყო. ეს რეგიონი საკმაოდ დიდია. შესაბამისად, საქმეც ბევრია და მზად ვარ, შევუდგე“, - განაცხადა იმერეთის ახალმა გუბერნატორმა, გივი ჭიჭინაძემ.
რაც შეეხება უკვე ყოფილ გუბერნატორს ზაზა მეფარიშვილს, რომლის თანამდებობიდან შესაძლო წასვლის შესახებ ბოლო თვეების განმავლობაში ინფორმაცია არაერთხელ  გავრცელდა, სამსახური 22 თებერვალს, საკუთარი განცხადების საფუძველზე დატოვა. იგი აღნიშნულ პოზიციას 2013 წლის დეკემბრიდან იკავებდა. მანამდე კი, შსს სახელმწიფო უსაფრთხოების სააგენტოს დასავლეთის რეგიონალური სამსახურის უფროსი იყო.
„ბოლო 6 თვის განმავლობაში არაერთხელ ვივმართე პრემიერ-მინისტრს თანამდებობიდან წასვლის შესახებ. ვაპირებ, დავუბრუნდე პროფესიოულ საქმიანობას. ახალ გუბერნატორს და ზოგადად რეგიონს კი, წარმატებებს ვუსურვებ“, - აცხადებს მეფარიშვილი.

Imereti region has a new governor
The former Governor of Imereti region Zaza Meparishvili resigned. Former governor of Vake-Saburtalo district in Tbilisi Givi Tchitchinadze will be interim governor. Prime Minister Irakli Garibashvili presented Tchitchinadze to the position and wished him success.
"I am ready to serve my country, in particular, to serve Imereti region. It is quite large region. So there is much work here and I am ready to start,” new governor of Imereti region Givi Tchitchinadze said.
As for the previous governor Zaza Meparishvili, whose resignation was announced several times during last few months, on February 22, he quitted the job based on his resignation letter. He occupied the position since December of 2013. Before, he was head of the western regional service at the State Security Agency.
“I petitioned to the Prime Minister about resignation several times during past six months. I am going to return to my professional activities. I wish success to the new governor and the region,” Meparishvili said.