ადამიანის უფლებათა ცენტრის დახმარებით მოქალაქეს კუთვნილი ავტომობილი დაუბრუნეს
ადამიანის უფლებათა ცენტრისა და მედიის ჩართულობის შედეგად მოქალაქე გიორგი გუდაძეს დაუბრუნდა კუთვნილი ავტომობილი, რომელიც 2015 წლის თებერვალში ვაკე-საბურთალოს რაიონულმა პროკურატურამ უკანონოდ ჩამოართვა.
25 სექტემბერს ადამიანის უფლებათა ცენტრმა ვაკე-საბურთალოს რაიონული პროკურატურის მიმართ მიმართვა გაავრცელა. ცენტრი პროკურატურას მოქალაქე გიორგი გუდაძის კუთვნილი ავტომობილის დაბრუნებისაკენ მოუწოდებდა.
გუდაძის საქმით ტელეკომპანია „რუსთავი 2“-ც დაინტერესდა. კურიერის ჟურნალისტმა აღნიშნულ საქმესთან დაკავშირებით  ადამიანის უფლებათა ცენტრის იურისტი თამარ ავალიანი ჩაწერა, თუმცა სიუჟეტი ეთერში აღარ გასულა, რადგან სიუჟეტის ეთერში გასვლამდე გუდაძეს კუთვნილი ავტომობილი დაუბრუნდა.

As a result of the advocacy of Human Rights Center and media engagement Giorgi Gudadze got his car back, which Vake Saburtalo district prosecutor’s office had illegally seized from him in February 2015.
On September 25, Human Rights Center addressed to the Vake-Saburtalo district prosecutor’s office and called on them to return the car to Giorgi Gudadze.
According to Gudadze, TV-Company Rustavi 2 also got interested in his case. Journalists of the news program Kurieri interviewed lawyer Tamar Avaliani from Human Rights Center but the interview was not aired because prosecutor’s office returned the car to Gudadze before 21:00 pm Kurieri started.