ადამიანის უფლებათა ცენტრი (HRIDC) აცხადებს ვაკანსიას იურისტის პოზიციაზე
ადამიანის უფლებათა ცენტრი (HRIDC) არის თბილისში, საქართველოში მოქმედი არასამთავრობო ორგანიზაცია, რომლის მიზანია საქართველოში ადამიანის უფლებების დაცვა და ხელშეწყობა. ადამიანის უფლებათა ცენტრი არის ადამიანის უფლებების საერთაშორისო ფედერაციის (FIDH), წამების წინააღმდეგ მსოფლიო ორგანიზაციის (OMCT Network), ადამიანის უფლებები საზღვრებს გარეშე და სხვა საერთაშორისო ორგანიზაციების წევრი. ვებგვერდი: www.HumanRights.ge
ადამიანის უფლებათა ცენტრი აცხადებს ვაკანსიას იურისტის პოზიციაზე პროექტის „ქალების, რელიგიური და ეთნიკური უმცირესობების უფლებების დაცვის ხელშეწყობა საქართველოს რეგიონებში.“ პროექტი დაფინანსებულია აღმოსავლეთ დასავლეთის მართვის ინსტიტუტის (EWMI)-ის პროგრამის “კანონის უზენაესობის მხარდაჭერა საქართველოში“ (PROLoG) ფარგლებში.
პროექტი მიზნად ისახავს სტრატეგიული სამართალწარმოების გზით მოწყვლადი ჯგუფების, ქალების, რელიგიური და ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლებისათვის მართლმსაჯულების ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესების ხელშეწყობას საქართველოს რეგიონებში, კერძოდ, ქვემო ქართლსა და კახეთში.
თანამდებობა: იურისტი
ორგანიზაცია: ადამიანის უფლებათა ცენტრი
განაცხადის შემოტანის ბოლო ვადა: 2016 წლის  15 იანვარი 1800 საათი
ადგილმდებარეობა: რუსთავი, ქვემო ქართლის რეგიონი
განაკვეთი: სრული
ხელფასი:   740 ამერიკული დოლარის ექვივალენტი ლარებში (დარიცხული)
*იურიდიული კონსულტაციების გაწევა სისხლის სამართლის, ადმინისტრაციული და სამოქალაქო სამართლის საკითხებზე
*სამიზნე ჯგუფებთან გასვლითი შეხვედრების ორგანიზება და ადგილზე პრობლემების ადვოკატირება
*სარჩელებისა და სხვა დოკუმენტების მომზადება ადგილობრივი სასამართლოებისათვის;
* საჭიროების შემთხვევაში ევროპის ადამიანის უფლებათა სასამართლოსთვის განაცხადის მომზადებაში მონაწილეობა
*ადგილობრივ სამოქალაქო და მედია ორგანიზაციებთან თანამშრომლობა
*ადგილობრივი ხელისუფლების ორგანოებთან თანამშრომლობა და პროექტის ფარგლებში აღმოჩენილი პრობლემების ადვოკატირება;
*პროექტის ფარგლებში ანგარიშების მომზადებაში მონაწილეობის მიღება
*ორგანიზაციის სხვა საქმიანობებში მონაწილეობის მიღება
მოთხოვნები
*უმაღლესი იურიდიული განათლება, ადვოკატთა საკვალიფიკაციო გამოცდის დამადასტურებელი სერთიფიკატი და საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრობის დამადასტურებელი მოწმობა (საერთო სპეციალიზაციის მიმართულებით)
*იურისტად მუშაობის სულ მცირე 4-5 წლიანი გამოცდილება
*ინგლისური ენის ცოდნა სულ მცირე  B2 დონეზე
*დამოუკიდებლად და გუნდში მოუშაობის უნარი და მოტივაცია
*კომპიუტერის საოფისე პროგრამების ცოდნა
დაინტერესებულ კანდიდატებს, გთხოვთ, გამოაგზავნოთ CV, სამოტივაციო წერილი (ქართულ ენაზე) და ორი რეკომენდატორის საკონტაქტო ინფორმაცია შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე:  hridc@hridc.org

Human Rights Center (HRIDC) announces vacancy on the lawyer’s position
Human Rights Center (HRIDC) is a Tbilisi, Georgia based NGO dedicated to the defence and promotion of human rights in Georgia. HRIDC is a member of the International Federation for Human Rights (FIDH), World Organisation against Torture (OMCT Network), Human Rights without Frontiers, Int.
Human Rights Center (HRIDC) is announcing an opening for the full-time position of the Lawyer in Rustavi for the project “Promoting defense of rights of women, religious and ethnic minorities in the regions of Georgia”, which is implemented with financial support of the East West Management Institute (EWMI) in the frame of the Promoting Rule of Law in Georgia (PROLoG).
The project aims to enhance access to justice for women, religious and ethnic minorities through strategic litigation in the regions of Georgia, namely in Kvemo Kartli and Kakheti regions. ngle of Law in Georgia (PROLoG) Activity
Title: Lawyer
Deadline: 18:00 pm, 15 January, 2016,
Working place: Rustavi, Kvemo Kartli region
Working hours: full time
Salary: 740 USD equivalent in GEL (Gross)
Duties include but are not limited at:
Legal consultations on minority rights and discrimination issues (in the frame of administrative, criminal and civil cases)
planning field visits in different sites of the region and advocacy of identified problems;
Preparation of lawsuits and other documents for local courts and state institutions;
in case of necessity participation in the preparation of the applications to the European Court on Human Rights;
Cooperation with local civil society and media organizations;
cooperation with local state bodies and advocacy of the problems identified in the frame of the project;
participation in the preparation of the quarterly and thematic reports in the frame of the project;
Participation in the organization's other activities.
A University Degree in law
The lawyer’s  certificate of  Georgian  Bar Association and the GBA membership document  (general specialization)
At least 4-5 years of work experience as a lawyer
Knowledge of English language at least B2 level
Ability and motivation to work independently as well as in a team;
Knowledge of MS Office/Internet applications.
Interested applicants are requested to send CV, Motivation Letter (in Georgian) and contacts of 2 references to the mail: hridc@hridc.org before18:00 pm on January 15, 2016
Please specify the position title in the subject line. Only short-listed applicants will be contacted for interview. Incomplete applications will be rejected. No phone calls, please.