„ნაციონალურმა მოძრაობამ“ თელავსა და გურჯაანში დეპუტატობის კანდიდატები წარადგინა
„ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ ლიდერებმა 2017 წლის საპარლამენტო არჩევნებში  თელავის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატად გიორგი ბოტკოველი წარადგინეს, რომელიც პარტიის კახეთის რეგიონული ორგანიზაციის ხელმძღვანელია. შეხვედრა ნადიკვარის პარკში გაიმართა. წარდგენას ესწრებოდნენ: დავით ბაქრაძე, ნიკა მელია, ოთარ კახიძე, სერგო რატიანი და სხვა წარმომადგენლები.
როგორც დავით ბაქრაძემ განაცხადა, მათი პარტიის მიერ დასახელებული დეპუტატობის კანდიდატები იზრუნებენ ხალხზე, რომლებიც მიტოვებულნი არიან უპატრონოდ.
„ჩვენი გუნდის თითოეული წევრის ამოცანაა, საკუთარი თანადგომით, პატრიოტიზმითა და ცოდნით ყველაფერი გააკეთონ იმისთვის, რომ ადამიანებს ჰყავდეთ გულშემატკივარი. ისინი დაეხმარებიან მოსახლეობას პრობლემების მოგვარებაში. დარწმუნებული ვარ, ჩვენ შევარჩიეთ ისეთი გუნდი, რომელიც შეძლებს  ყველაფერი გააკეთოს ქვეყნის წინსვლისთვის'', - აღნიშნა დავით ბაქრაძემ.
თელავის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი გიორგი ბოტკოველი დარწმუნებულია, რომ არჩევნებში გამარჯვების შემთხვევაში, თელავში არსებული პრობლემების მოგვარებას შეძლებს.
„მე ძალიან კარგად ვიცი კახეთში არსებული პრობლემები. დღევანდელმა ხელისუფლებამ ნაწილ-ნაწილ დააქუცმაცა კახეთი და თითოეულ რაიონში მცხოვრებ მოქალაქეს წაართვა ხმის უფლება. დღეს გაურკვეველია რომელი სოფლის მაცხოვრებელი რომელ რაიონში დააფიქსირებს ხმას, მაგრამ მთავარია, ხალხი მზად არის იმისთვის, რომ აირჩიოს ღირსეული ძალა, რომელსაც წარმოადგენს ნაციონალური მოძრაობა. მზად ვარ, ვუპასუხო ამ გამოწვევას. დარწმუნებული ვარ, რომ 8 ოქტომბერს საბოლოო წერტილს დავუსვამთ ბიძინა ივანიშვილის მმართველობას, როგორც კახეთში, ისე მთელ საქართველოში“,- განაცხადა გიორგი ბოტკოველმა.
„ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ ლიდერებმა მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატად გურჯაანში  გიორგი ღვინიაშვილი წარადგინეს. ღვინიაშვილი  გურჯაანის მოქმედი მაჟორიტარი დეპუტატია, ის ამომრჩევლებს გამარჯვების შემთხვევაში პრობლემების მოგვარებასა და სოფლის მეურნეობის პროდუქტების ევროპის ბაზარზე გატანაში დახმარებას დაჰპირდა.

United National Movement Presented MP Candidates in Telavi and Gurjaani
Leaders of the United National Movement presented Giorgi Botkoveli as a signle-mandate MP candidate in Telavi municipality for the 2017 Parliamentary Elections; Botkoveli was head of the Kakheti regional office of the UNM. The presentation was held in the Nadikvari Park with participation of UNM leaders Davit Bakradze, Nika Melia, Otar Kakhidze, Sergo Ratiani and others.
Davit Bakradze said the candidates of their party will take care of the people, who were left without attention.
“Each member of our political team aims to support the people with their patriotism and knowledge. They will assist the population in the solution of problems. I am convinced, we have created the team which will do everything for the success of this country,” Davit Bakradze said.
Single-mandate MP candidate in Telavi municipality Giorgi Botkoveli is convinced that if he wins the elections he will be able to resolve problems in the municipality.
“I am well informed about the problems in Kakheti region. Current government divided the region in small parts and deprived each citizen from the right to vote. Today it is unclear where residents of particular village should go to vote; but the main point is that people are ready to elect the best political power – UNM. I am ready to address this challenge. I am sure that on October 8 we will put final end to Bidzina Ivanishvili’s governance both in Kakheti and in entire Georgia,” Giorgi Botkoveli said.
UNM leaders presented Giorgi Gviniashvili as a candidate in Gurjaani municipality. He is acting MP and promised the voters to resolve their problems and assist in exporting their agricultural products to European market if he wins elections.