'აგარის შაქრის' ქარხნის 432 თანამშრომელი სამსახურის გარეშე დარჩა
,,აგარის შაქარის“ წარმოების კიდევ ერთხელ შეჩერების მიზეზი ის გახდა, რომ აგარის ,,შაქრის ქარხანას"  წარმოება დიდ თანხებთან იყო დაკავშირებული და  ამასთან, ქართული პროდუქცია  იმპორტირებულს კონკურენციას ვერ უწევდა.
„აგარის შაქრის“  432 თანამშრომელი გაურკვეველი ვადით დაითხოვეს სამსახურიდან. ერთ-ერთი გათავისუფლებული თანამშრომლის განცხადებით ისინი გაურკვეველ მდგომარეობაში არიან.
,,კონკურენციას ვერ ვუწევთ საზღვარგარეთიდან შემოსულ შაქარს, ადგილზე წარმოება უფრო ძვირი გვიჯდებოდა და ამის გათვალისწინებით, ინვესტორმა, ქარხნის მფლობელმა გადაწყვეტილება მიიღო წარმოების შეჩერების შესახებ. 432 თანამშრომელი გაურკვეველი ვადით გაგვათავისუფლეს. ოთხთვიანი კომპენსაცია მოგვცეს და ამ ოთხი თვის განმავლობაში ჩვენც დაველოდებით, იქნებ აღდგეს წარმოება, წინააღმდეგ შემთხვევაში, არ გამორიცხავთ, რომ აქციები განვაახლოთ", - აცხადებს აგარის შაქრის ქარხნის ერთ-ერთი თანამშრომელი, გიორგი ცისკაძე.
შეგახსენებთ, რომ აგარაში, შაქრის გადამამუშავებელმა ქარხანამ მუშაობა რამდენჯერმე შეაჩერა. ბოლოს  - გასული წლის თებერვალში.  ქარხნის წარმოების შეჩერებას დასაქმებულების პერმანენტული აქციები მოჰყვა, რის შედეგადაც ქარხანამ მუშაობა აღადგინა, თუმცა “აგარის შაქრის” გენერალურმა დირექტორმა, ალხან ალიზადემ, ერთი წლის შემდეგ კვლავ წარმოების გაჩერებისა და თანამშრომლების უვადოდ დათხოვნის შესახებ მიიღო გადაწყვეტილება.

432 workers of the Agara Sugar Factory lost jobs
Production of the Agara sugar was once again suspended because of high expenditures in the Sugar Factory and disability of the Georgian sugar to compete with the imported sugar.
432 workers of the Agara Sugar Factory went home for uncertain period of time. One of the workers said, they are in obscure situation.
“We cannot compete with the imported sugar; local production costs more expensive and in this light the investor, the owner of the factory, decided to stop operation of the factory. We, 432 workers, are dismissed for uncertain period of time. They paid compensation for four months and we will wait that period; maybe the production will restore; otherwise we may resume our protest demonstrations,” the worker Giorgi Tsiskadze said.
The Agara Sugar Factory several times suspended working in the past. Last time it happened in February, 2018, which was followed by permanent protest demonstrations of the workers. Finally the factory resumed working but the general director of the Agara Sugar Factory Alkhan Alizade decided to stop production of the sugar one year later too.