საპრეზიდენტო არჩევნების ბიულეტენები საპარლამენტო არჩევნებში
ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელ ავლევის N8 საარჩევნო უბანზე, სადაც ადამიანის უფლებათა ცენტრის ინტერნეტგაზეთის - www.humanrights.ge-ის არჩევნებზე აკრედიტებული ჟურნალისტი აკვირდებოდა კენჭისყრისა და ხმის დათვლის პროცესს, საარჩევნო ყუთში 2018 წლის საპრეზიდენტო არჩევნების 6 ბიულეტენი აღმოჩნდა.
თითოეული ბიულეტენი კონვერტში მოთავსებული იყო 2020 წლის საპარლამენტო არჩევნების მაჟორიტარულ ბიულეტენთან ერთად.
საპრეზიდენტო არჩევნების ბიულეტენებზე შემოხაზული იყო შესაბამისი კანდიდატი და ჰქონდა ხელმოწერა და ბეჭედი.
როგორც ადამიანის უფლებათა ცენტრის დამკვირვებლებმა გადაამოწმეს, აღნიშნული ხელმოწერა არ ეკუთვნის ამ უბნის არცერთ რეგისტრატორს. ასევე, ბეჭდის ნომერი არ წარმოადგენს აღნიშნული უბნის ბეჭდის ნომერს.
ადამიანის უფლებათა ცენტრის დამკვირვებლის მოთხოვნით, საუბრო საარჩევნო კომისიამ გადაწყვიტა, რომ ეს ბიულეტენები, სხვებთან ერთად, საოლქო საარჩებვნო კომისიაში გადააგზავნოს.

Some Ballot Papers from the Presidential Elections were found in 2020 Parliamentary Elections
Six ballot papers from 2018 presidential elections were found in the ballot box at polling station N8 in village Avlevi of Kareli Municipality, where a journalist accredited for the elections by online newspaper of Human Rights Center (HRC) www.humanrights.ge was observing the polling and counting process.
Each such ballot paper was placed in an envelope along with the majoritarian ballot paper for 2020 Parliamentary Elections.
The relevant candidate was marked on the presidential election ballot papers and had a signature and a stamp.
As the observers of HRC verified, the mentioned signature does not belong to any of the registrars of the precinct. Further, the seal number was not that of the precinct.
Following the request of the HRC observer, the Precinct Election Commission decided to send the ballot papers along other ballot papers to the Central Election Commission.