პატრულის უფროსს იარაღი კაბინეტში დაახალეს
patrol.jpgშიდა ქართლის საპატრულო პოლიციის უფროსს დავით ტაბუცაძეს ერთ-ერთი განყოფილების  უფროსი მამუკა იმერლიშვილი კაბინეტში იარაღის სროლით შეუვარდა. მამუკა იმერლიშვილმა იარაღის მჭიდი მთლიანად დაცალა. ნასროლი ტყვიები პატრულის უფროსის კაბინეტის კედლებს და ჭერს მოხვდა. საპატრულო პოლიციის უფროსი დავით ტაბუცაძე გადარჩა.
მამუკა იმერლიშვილზე ამჟამად ძებნაა გამოცხადებული. გორის რაიონულმა სასამართლომ აღკვეთი ღონისძიების სახით დაუსწრებლად მას პატიმრობა შეუფარდა. გავრცელებული ცნობით, პოლიციელებს მამუკა იმერლიშვილის ადგილზე ლიკვიდაციის უფლებაც მისცეს.
შიდა ქართლის საპატრულო პოლიციის ამჟამინდელი უფროსი დავით ტაბუცაძე სულ ახალი დანიშნულია. მანამდე იგი კახეთის საპატრულო პოლიციის უფროსი იყო. ბოლო ერთი წელიწადია შიდა ქართლის სტრუქტურებში კახეთში მომუშავე კადრები გადმოჰყავთ.
მაგალითად, კახეთის საპატრულო პოლიციის უფროსად მუშაობდა პაატა გიორგაძე, რომელიც 2005 წლის ზაფხულში შიდა ქართლში გადაიყვანეს, შემდეგ კი თბილისის საპატრულო პოლიციის უფროსად, ხოლო ამჟამად მშობლიურ იმერეთის საპატრულო პოლიციის ხელმძღვანელად გაგზავნეს. კახეთში პაატა გიორგაძეს ,,ბაში-აჩუკი” შეარქვეს იმერული წარმომავლობის გამო.
შიდა ქართლში პაატა გიორგაძე ჯერ დავით ბორდაველმა შეცვალა. შემდეგ კი - დავით ტაბუცაძემ. უფრო სწორად ბორდაველმა და ტაბუცაძემ ადგილები გაცვალეს. ბორდაველი ამჟამად კახეთის პირველი პატრულია. შიდა ქართლიდან კახეთში მისი გაწვევა ხაშურელი პატრულის თანამშრომლის გიორგი ხაჩიძის დაკავებას დაემთხვა, რომელიც იარაღის ვაზნების უკანონო რეალიზაციაში ამხილეს. კახეთის პირველი პატრული დავით ტაბუცაძე კი შიდა ქართლის საპატრულო პოლიციის უფროსი გახდა. ეს ის დავით ტაბუცაძეა, რომელიც საქართველოს პრეზიდენტმა შარშან პარლამენტის სხდომათა დარბაზში მტკვარში გადავარდნილი მოქალაქის გადარჩენის გამო გმირად გამოაცხადა. დავით ტაბუცაძეს კახელებმა ,,ეფენდი” შეარქვეს, რაც სპარსულად ,,ბატონს” ნიშნავს.
2006 წლის ნოემბრის დასაწყისში ახალმა საპატრულო პოლიციის უფროსმა დავით ტაბუცაძემ მთელი პირადი შემადგენლობა კადრების განკარგულებაში აიყვანა. ცოტა ხანში კი 21 ნოემბერს პატრულის უფროსს ერთ-ერთი განყოფილების უფროსმა კუთვნილი პისტოლეტიდან კაბინეტშივე სროლა აუტეხა, შვიდივე ტყვია მამუკა იმერლიშვილმა უფროსის კაბინეტში დაცალა. შემდეგ გამოვიდა ოთახიდან და  დატოვა საპატრულო პოლიციის შენობა. მომხდართან დაკავშირებით შს სამინისტროს გენერალურ ინსპექციას თვითონ პატრულის უფროსმა ამცნო. საქმეს შიდა ქართლის პროკურორი ზურაბ ეგაძე იძიებს. ზურაბ ეგაძე შიდა ქართლის საპატრულო პოლიციის ზედამხედველი პროკურორია. ინციდენტის დროს მასაც გარკვეული სახის შელაპარაკება მოუვიდა შიდა ქართლის პატრულის უფროსთან.
ყველაფერი ასე დაიწყო. მთავარანგელოზობის საღამოს, იმ დროს როდესაც სამუშაო საათები დამთავრებული იყო, ,,ძმობის დუქანში” მამუკა იმერლიშვილი და რამდენიმე მისი ნაცნობი რელიგიური დღესასწაულის აღსანიშნავად შევიდნენ.ეს ის დუქანია, სადაც 2006 წლის სექტემბერში პრეზიდენტმა და ირაკლი ოქრუაშვილმა იქეიფეს, როდესაც სამხედრო ჰოსპიტალის გახსნა საზეიმოდ მოეწყო.  ცოტა ხანში მამუკა იმერლიშვილს თავზე პატრულის უფროსის მოადგილე წაადგა თავს. ტაბუცაძის მოადგილემ თანამშრომელი დატუქსა იმის გამო, თუ რატომ ქეიფობდა. ,,ძმობის დუქანში” გაშლილი სუფრა მალევე აალაგეს. მამუკა იმერლიშვილი რამდენიმე წუთში დაბრუნდა საპატრულო პოლიციის შენობაში და ,,ძმობის დუქანში” მომხდარი ინციდენტის შესახებ ინფორმაციის მიწოდება თავადვე გადაწყვიტა. თუმცა უფროსის კაბინეტში შესულმა იმერლიშვილმა იარაღის სროლა ატეხა.
ეს საღამო ამ ინციდენტით არ დასრულებულა. შემთხვევის ადგილზე მისულ საპატრულო პოლიციის ზედამხედველ პროკურორ ზურაბ ეგაძეს საპატრულო პოლიციის ეკიპაჟის მანქანაში ჩაჯდომა არ აპატიეს. როგორც გავარკვიეთ, ზურაბ ეგაძემ პატრულის ეკიპაჟს პროკურატურაში გადაყვანა სთხოვა. პატრულის უფროს არ მოეწონა ,,ციმციმებიან” მანქანაში პროკურორის ჩაჯდომა და: ,,რა უნდა სამოქალაქო ფორმიან მოქალაქეს პატრულის მანქანაშიო” – აყვირდა დავით ტაბუცაძე. ეგაძემ პროკურორის საბუთები აჩვენა, თუმცა პატრულის უფროსს ძირითადად აინტერესებდა ის, თუ რატომ არ ეცვა პროკურორ ეგაძეს ფორმა.
ერთი სიტყვით, შიდა ქართლის ძალოვან სტრუქტურაში დიდი არეულობაა. ხუმრობენ კიდეც ,,ეფენდიმ” ,,ბაში-აჩუკის” ხალხი გაყარაო. დავით ტაბუცაძის უწყებაში ახალი კადრების მიღებას ელიან.

Chief of the Police Was Shot in His Office
Davit Tabutsadze, the Chief of the Shida Kartli Police was attacked by Mamuka Imerlishvili, the head of one of the divisions in the Police Department. Imerlishvili burst into Tabutsadze's office and shot at him seven times without hitting him once.
Imerlishvili is now wanted for attempted murder. Gori District Court tried and convicted him in absentia. According to the information, police are allowed to shoot to kill if they find Imerlishvili.
Tabutsadze, has just been appointed to the position of chief. Previously, he was the chief of the Kakheti Police Department. Officials from the Kakheti Police Department have been transferred to the Shida Kartli department frequently over the last year.
For example, Paata Giorgadze worked as a chief of the Kakheti Patrol Police and in spring 2005 was moved to Shida Kartli and then to the Tbilisi Police Department. Finally, he was appointed the head of Imereti Police Department in his native region.
In Shida Kartli, Davit Bordaveli replaced Paata Giorgadze, and Bordaveli was subsequently replaced by Davit Tabutsadze. Tabutsadze's appointment in Kakheti happened when Giorgi Khachidze, a police officer from Khashuri, was placed under investigation. He was eventually charged with the illegal purchase of weapons. After that, Davit Tabutsadze became the chief of the Shida Kartli Police Department. He is the person, who the President Mikheil Saakashvili declared as a hero for having saved a man who had fallen in the Mtkvari River. Tabutsadze was given the nickname in Kakheti, "Efendi", which means sir in Turkish.
Early in November 2006, Tabutsadze put the Human Resource Division in charge of the whole police staff. Soon after this, on November 21, Mamuka Imerlishvili fired at Tabutsadze in his office. After firing the bullets, Imerlishvili fled the scene. The chief of the police then called the General Inspector of the Interior Ministry. The Shida Kartli Prosecutor, Zurab Egadze, is now investigating the case. Egadze is a supervising prosecutor for the Shida Kartli Police Department. Egadze has also had some arguments with Tabutsidze.
The difficulties started on the religious holiday, Mtavarangelozoba. In the evening, Imerlishvili and his friends went to the restaurant, Zmebis Dukani, to celebrate the holiday. At the restaurant, Tabutsadze appeared and publicly rebuked Imerlishvili for having a party. As a result, Imerlishvili called off the party and returned to the police station to explain the incident. However, Imerlishvili, instead of talking to Tabutsadze, stormed into his boss's office and began shooting.
That evening did not end with that incident. Later, Egadze arrived at the police station in another officer's vehicle. Tabutsadze died not approve of Egadze sitting in a police vehicle. Tabutsadze asked, "What is this civilian doing in a police car?" Egadze showed his prosecutor's identification papers. However, Tabutsadze wanted to know why Egadze was not in uniform.
In a word, there is great discord in the Shida Kartli police department. They even joke that "Efendi" has fired Bordaveli's people. The Police Department will hire new recruits soon.