შს სამინისტროს 21 თანამშრომელი სამსახურიდან გაათავისუფლეს
30 მაისს შს მინისტრის მოადგილემ ირაკლი კლდიაშვილმა პრესკონფერენცია გამართა, რომელიც ბათუმში პოლიციის თანამშრომელთა მიერ დაკავებულთა ცემის ფაქტს ეხებოდა (იხ. სტატია 28.05.2004 „ბათუმელ პოლიციელებს პატიმრობა ელით“).
იქვე აღინიშნა, რომ აჭარის შს თანამშრომლების მიმართ, ბოლო ერთი თვის განმავლობაში, ნარკოტიკების მოხმარებისა და რეალიზაციის ფაქტზე აღძრულია 21 სისხლის სამართლის საქმე, ადმინისტრაციული სასჯელი დაედო 7 პირს.
შს ორგანოებში 2004 წელს სამსახურიდან დათხოვნილია 21 თანამშრომელი და თითოეული პოლიციელის სამსახურებრივი საქმიანობა განსაკუთრებულ კონტროლზეა აყვანილი. უახლოეს მომავალში იგეგმება, პოლიციელთათვის ადამიანის უფლებების დაცვასთან დაკავშირებით სპეციალური ტრენინგების ჩატარება.
კლდიაშვილის განცხადებით, მზადდება პროექტი საზოგადოებრივი ზედამხედველობის საბჭოს შექმნაზე, რომლთა წევრებსაც წინასწარი დაკავების საკნების მონახულების უფლება ექნებათ.

11:08, Friday, 24.05.2013
On  May 30 the deputy of the Interior Minister Irakli Kldiashvili  held a press conference on  the fact of beating the detainees by  policemen. ( see Police Officers from Batumi Dismissed for Abuse)
It was mentioned, that 21 criminal cases were brought against the officers of  the Interior Ministry of Batumi during the last month charging them with drug addiction and drug trafficking. Administrative penaltise were imposed on 7 of the accused.
21 officers have been dismissed from the Interior Ministry since 2004 and the work duties and activities of every policeman are controlled. Special trainings on Human Rights are planned to be held for policemen in the nearest future.
According to Kldiashvili the project on the establishment of a Council of Public Monitoring is being prepared, the members of which will have the right to visit the pre-trial deteinees.