მიწისძვრით დაზარალებულები საპროტესტო აქციისათვის ემზადებიან
თბილისი. 25.08.04. მედია-ნიუსი. თბილისში 2002 წლის 25 აპრილს მომხდარი მიწისძვრით დაზარალებულთა ერთი ნაწილი სექტემბრის თვეში სახელმწიფო კანცელარიის წინ ფართომასშტაბიანი აქციისათვის ემზადება.
ისინი ხელისუფლებას უყურადღებობაში ადანაშაულებენ და აცხადებენ, რომ მათთვის თბილისის ბიუჯეტში გათვალისწინებული 15 მლნ ლარიდან არც ერთი თეთრი არ იხარჯება.
როგორც თბილისის მთავრობაში აცხადებენ, აღნიშნული თანხიდნ 9 მლნ ლარი მოხმარდება მაღლივი კორპუსების აღდგენას, ხოლო 6 მლნ. გადანაწილდება თბილისის რაიონულ გამგეობებზე დაბალსართულიანი შენობების სარეაბილიტაციოდ.
მიწისძვრით დაზარალებულთა მტკიცებით კი, გამგეობებს არც ერთი თეთრი არ მიუღიათ, არ შექმნილა გამგეობებში მიწისძვრით დაზარალებულთა საბჭოები, რომელთაც უნდა გააკონტროლონ თანხების ხარჯვა.
თბილისის პრემიერის მოადგილე თემურ ქურხული აცხადებს, რომ თბილისის რაიონული გამგეობებისათვის მიწისძვრით დაზარალებული დაბალსართულიანი სახლების სარეაბილიტაციო თანხები ბიუჯეტში გათვალისწინებულია და მას მიზნობრივად დახარჯავენ.
რაც შეეხება მიწისძვრით დაზარალებულთა სამეთვალყურეო საბჭოებს, ამის შესახებ გამგეობების ხელმძღვანელები გაფრთხილებულნი არიან და თავად მიწისძვრით დაზარალებულთა შორის კანდიდატების შერჩევის პროცესში წარმოშობილი უთანხმოება იწვევს სამეთვალყურეო საბჭოების შექმნის შეფერხებას.

02:46, Thursday, 20.06.2013
Tbilisi. 25.08.05. Media News. The victims of the 25 April 2003 earthquake are planning  protest actions in front of the State Chancellery in Tbilisi in September.
They state that despite the fact that state budget allocated GEL15 million for the victims of the earthquake, nothing hasyet been done to support or help them from these funds.
The city government stated that GEL9 million from the mentioned money will be spent on the reconstruction of a highrise building and a further GEL6 million will be sent to the district administrations of Tbilisi for the rehabilitation of other buildings and residences.
The victims of the earthquake urge that district administrations of Tbilisi have not received money and the councils monitoring the expenditure on the rehabilitation activities have not been established.
According to the Deputy Premier of Tbilisi, the budget has envisaged the finances for the rehabilitation of residential buildings.
As for the monitoring councils, the administrators have the information Concerning it. The process, however, has been delayed because of the confrontation raised when selecting candidates for the council.