ბათუმში მოვაჭრეთა აქცია დაშალეს
ბათუმი.26.08.04.მედია-ნიუსი. ბათუმში პრეზიდენტის ადმინისტრაციის  შენობის წინ ცენტრალური ბაზრის მოვაჭრეების მიერ გამართული აქცია სამართალდამცავებმა დაშალეს.
მოვაჭრეები მათ ბონის სავაჭრო ცენტრში გადაყვანას აპროტესტებდნენ. აქციის 800-მდე მონაწილე ხელისუფლების წარმომადგენლებთან შეხვედრასა და გასაუბრებას მოითხოვდა. აქციის მონაწილეთა განცხადებით, ბონის სავაჭრო ცენტრში არსებული პირობები მათთვის მიუღებელია. ისინი წლის ბოლომდე ძველ ადგილებზე დარჩენას ითხოვდნენ.
მოვაჭრეების აქციის დარბევას უარყოფს ბათუმის მერი მურმან ბერიძე. როგორც მან „მედია-ნიუსს“  განუცხადა, ამ აქციის ორგანიზატორია რამოდენიმე ადამიანი, რომელსაც კერძო ინტერესები ამოძრავებს.
„მათ სურთ ბაზრის ხელმძღვანელობა, რათა ძველებურად გააკონტროლონ სავაჭრო პროცესი. ხელისუფლება კი მათ ამის უფლებას არ აძლევს. ეს ის ხალხია, ვინც თავის დროზე „ბაბუ-ბაბუს“ იძახდა და ახლა ძველი ტრიუკები არ გაუვათ“, - განაცხადა ქალაქის მერმა.

The Action of Traders Dispersed in Batumi
Batumi. 26.08.04. Media News.Law-enforcement officials have dispersed the action organised by the Central Market traders held in front of the presidential administration in Batumi.
The traders protested against moving to the Bone Trade Center with approximately 800 demonstrators demanding to meet the governmental representatives. According to the protesters, the conditions in Boni Trade Center is inadmissible for them and they have asked that they be able to stay in the old market places until the end of the year.
Murman Beridze, the Mayor of Batumi, denies the fact of the dispersal of the action. According to him, the people who were the organisers of the action were ruled by private interests.
“They want to govern the market in order to lead the trading process. But the government does not give them such opportunity. These are the people who supported Aslan Abashidze, the former leader of Adjara, but now they will fail in their tricks.”