განათლების მინისტრს გეგმები უნივერსიტეტშიც დაუწუნეს
თბილისი23.09.04.მედია- ნიუსი. თბილისის  სახელმწიფო უნივერსიტეტში პროფესორ-მასწავლებლებმა განათლების სამინისტროს მიერ შემუშავებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების შესახებ კანონპროექტი განიხილეს.
უმრავლესობამ ალექსანდრე ლომაიას პროექტი დაიწუნა. განსაკუთრებულ უკმაყოფილებას იწვევს ლექტორთა ასაკობრივი ცენზის შემოღება.
პროფესორ-მასწავლებლებს მიაჩნიათ, რომ ასაკობრივი ცენზის შემოღება ყველა თანამშრომლისთვის გამართლებული არ არის მაშინ, როცა ეს ხალხი სოციალურად დაუცველია.
მათივე აზრით, ეს კანონი დღესვე რომ ამოქმედდეს, 900-მა პროფესორმა და დოცენტმა უნდა დატოვოს უნივერსიტეტი.

The Plans of the Minister of Education and Science Were Rejected Even at the State University
Media-News. Professors of Tbilisi State University discussed the draft on higher educational institutions, offered by the Ministry of Education.
The bill of Alexandre Lomaia was rejected by the majority. The age limitation especially rode their frustration.
Professors consider that the establishment of age limitation towards all stuff of the Univesity is unacceptable.
According to their opinion, if this law enters into force about 900 hundred professors and docents will have to leave the University.