სასტუმრო „აჭარიდან“ დევნილების გამოსახლების ვადა გახანგძლივდა
თბილისი.31.10.04.მედია-ნიუსი. სასტუმრო „აჭარაში“ მცხოვრებ დევნილებთან ხელშეკრულებების გაფორმების ვადა გახანგძლივდა.
სასტუმრო „აჭარაში“ მცხოვრებ დევნილებს, ინვესტორთან ხელშეკრულების გაფორმების ვადები 29 ოქტომბრიდან 5 ნოემბრამდე გაუხანგძლივდათ.
„აჭარიდან“ დევნილების გამოსახლებისათვის შექმნილი სპეციალური კომისიის თავმჯომარის, ზურაბ კიკალეიშვილის ინფორმაციით, დევნილები თანხებს 15 ნოემბრამდე მიიღებენ, ხოლო სასტუმროს დაცლის ვადა 15 დეკემბრამდე გაუხანგრძლივდათ.
ამჟამად სასტუმროში მცხოვრები 237 ოჯახიდან ხელშეკრულება 205 ოჯახს აქვს გაფორმებული.
ცნობისთვის: სასტუმრო “აჭარის“ რეკონსტრუქციასთან დაკავშირებით, ინვესტორმა, ს/ს „აჭარამ“ სასტუმროში მცხოვრებ დევნილებთან ხელშეკრულებების გაფორმება 15 ოქტომბრიდან დაიწყო, ხელშეკრულების თანახმად, სასტუმროს ყოველ ოთახზე დევნილები კომპენსაციის სახით 7000 ამერიკულ დოლარს მიიღებენ. ბინების შერჩევა-შეძენაში დევნილებს ლტოლვილთა და განსახლების სამინისტროში მოქმედი კომისია დაეხმარება.

Resettlment Period for IDPs from Hotel “Adjara” Extended
Tbilisi. 31.10.04. Media News. The term for concluding contracts with IDPs living in Hotel “Adjara” has been prolonged.
The timelimit for IDPs to sign the contracts with investors has been extended from October 29 to November 5.
According to information given by Zurab Kikaleishvili, Chairman of the Special Committee for Resettling IDPs from “Adjara”, the IDPs will receive the money by November 15, and will be given time to leave until December 15.
At present, 205 out of 237families have already signed the contracts.
For information: Regarding the reconstruction of Hotel “Adjara”, the investor joint stock “Adjara” began concluding contracts with the IDPs living in the Hotel on October 15. The contract foresee 7000 USD compensation per room. The Committee of the Ministry on Refugees and Resettlement will assist the IDPs in the search and purchase of new flats.