საზოგადოებრივი წესრიგის დარღვევისათვის პროკურატურამ 2-2 წლით თავისუფლების აღკვეთა მოითხოვა
თბილისი.29.10.04.მედია-ნიუსი. 29 ოქტომბერს თბილისის მთაწმინდა-კრწანისის რაიონულ სასამართლოში თამაზ წიკლაურის, შოთა შონიასა და ლაშა ქაცანაშვილის წინააღმდეგ აღძრული სისხლის სამართლის საქმის განხილვაზე ბრალდების მხარემ დამნაშავეებისთვის 2-2 წლით თავისუფლების აღკვეთა მოითხოვა. დაცვის მხარე თავის მხრივ აცხადებს, რომ ბრალდებულები დამნაშავეები არ არიან და ხელისუფლებამ ისინი პოლიტიკური მოტივით დააკავა.
მთაწმინდა-კრწანისის სასამართლომ განაჩენის გამოტანა 2 დღით გადადო.
ცნობისთვის: თამაზ წიკლაური, შოთა შონია და ლაშა ქაცანაშვილი საზოგადოებრივი წესრიგის დარღვევისათვის და ეკონომიკის მინისტრის შეურაცხყოფისთვის, ეკონომიკის სამინისტროსთან გამართულ აქციაზე დააკავეს.

Prosecutor Demands 2 year Sentence for Violation of Public Order
Tbilisi.29.10.04. Media News. On October 29, the criminal case against Tamaz Tsiklauri, Shota Shonia and Lasha Katsanashvili was heard in Mtatsminda-Krtsanisi District Court. The Prosecutor demanded to sentence the above-mentioned persons to 2 years of imprisonment. The Defence states that the accused are not guilty and that their detention by the authorities is founded on political motives.
Mtatsminda-Krtsanisi District Court postponed the passing of the sentence for two days. The sentence will be pronounced on Monday.
For information: Tamaz Tsiklauri, Shota Shonia and Lasha Katsanashvili were detained for violating public order and insulting the Minister of Economy at a protest action held at the  Ministry of Economy.