მეტროს პოლიციის თანამშრომლები სასამართლოში ჩივიან
თბილისი.11.11.04.მედია-ნიუსი. 11 ნოემბერს მეტროპოლიტენის პოლიციის გათავისუფლებულმა თანამშრომლებმა მეტროს სადგურ „ავლაბართან“ საპროტესტო აქცია გამართეს.
ისინი უფლებების აღსადგენად სასამართლოს მიმართავენ და სამი თვის ხელფასს მაინც მოითხოვენ. მეტროს პოლიციის თანამშრომლებს „ლეიბორისტებიც“ გამოეხმაურნენ და ისინი ერთად იბრძოლებენ სიმართლისთვის.
„ჩვენ იმას ვითხოვთ, რაც გვეკუთვნის. ვითხოვთ ხელფასს, რომელიც სამი თვეა არ მიგვიღია. იმედი გვაქვს, რომ სასამართლო ობიექტური იქნება“- აცხადებენ აქციის მონაწილეები.
ცნობისთვის: ორი დღის წინათ მეტროპოლიტენის პოლიციის თანამშრომლები წინასწარი გაფრთხილების გარეშე სამსახურიდან დაითხოვეს. მათი ადგილი საპატრულო პოლიციამ დაიკავა.

Underground Policemen Launch Legal Proceedings
Tbilisi.11.11.04. Media News. On November 11, dismissed underground policemen held a protest action in front of Avlabari Metro Station.
They will bring the case to court to restore their rights and they demand to get at least three months’ salaries. Members of “Labour Party” also responded to the policemen and they are going to fight together for justice.
“We demand what belongs to us; we demand our salary, which we have not received for three months. We hope that the court will be impartial” – stated the participants of the action.
Two days ago policemen of underground stations were dismissed without notice. They have been replaced by the Patrol Police.