თბილისის მერი ბრალდებას უარყოფს
თბილისი.14.11.04.მედია-ნიუსი. თბილისის მერის ზურაბ ჭიაბერაშვილისა და გლდანი-ნაძალადევის რაიონის გამგებლის კახა ლაბუჩიძის მისამართით აბრეშუმის ფაბრიკის ტერიტორიაზე მოქმედი სავაჭრო ცენტრის დირექტორის თამაზ ზურაბიშვილის მიერ გამოთქმულ ბრალდებას ზურაბ ჭიაბერაშვილი უარყოფს და აცხადებს რომ თუკი ეს ბრალდება დადასტურდება, იგი უმკაცრეს ზომებს მიიღებს გლდანი-ნაძალადევის რაიონის გამგებლის მიმართ, და თუ არ დადასტურდება, მაშინ თამაზ ზურაბიშვილის განცხადება ცილისწამებად განიხილება.
ზურაბიშვილის განცხადებით, გლდანი-ნაძალადევის რაიონის გამგებელმა კახა ლაბუჩიძემ თბილისის მერის სახელით მას ქრთამი შესთავაზა, რათა მას ეროვნულ სტადიონზე ავეჯით მოვაჭრეთა აბრეშუმის ფაბრიკის ტერიტორიაზე გადასვლა გაეჭიანურებინა და ამით დრო მიეცა თბილისის მერისთვის ალტერნატიული ადგილის მოვაჭრეთათვის შესათავაზებლად.
ცნობისათვის: „დინამოს“ სტადიონიდან ავეჯის მოვაჭრეთა გადაყვანის საკითხი თბილისის პრემიერმა ბიძინა ბრეგაძემ დასვა, მანვე შესთავაზა მოვაჭრეებს „აბრეშუმის ფაბრიკის“ ტერიტორია. მოგვიანებით, თბილისის მერმა მოვაჭრეებს სანზონაში „ელექტროაპარატის“ ტერიტორია შესთავაზა, რაც გაცილებით მისაღები აღმოჩნდა მოვაჭრეებისთვის.
კულუარული ინფრომაციით, აღნიშნული განცხადება თამაზ ზურაბაშვილმა თბილისის პრემიერის მითითებით გააკეთა, რათა მოეხდინა ზურაბ ჭიაბერაშვილის კომპრომეტირება.

Tbilisi Mayor Denies Accusations
Tbilisi.14.11.04.Media News. Zurab Chiaberasvili, Tbilisi City Mayor denies the accusation against him and Kakha Labuchidze, Gldani-Nadzaladevi District Governor made by Tamaz Zurabishvili, Director of Trade Centre functioning on the territory of the Silk Factory. Zurab Chiaberashvili promises strict measures against the Gldani-Nadzaladevi District Governor should the accusation be proven. However, should the facts fail to prove the allegations, Tamaz Zurabishvili’s statement will be considered as calumny.
According to Zurabishvili, Kakha Labuchidze offered him a bribe in the name of Tbilisi Mayor in order to prolong the process of moving of furniture traders from the National Stadium to the territory of Silk Factory thus giving the Tbilisi Mayor’s Office time to offer the traders an alternative place.
For information: the issue of moving furniture traders from “Dinamo” National Stadium had been  raised by Bidzina Bregadze, City Premier, who was the first to offer the traders the territory of Silk Factory. Later, Tbilisi Mayor offered the territory of “Electric Equipments” in Sanzona, one of the districts of Tbilisi, which proved to be much more acceptable for the traders.
Corridor talks have it that Tamaz Zurabishvili made the above-mentioned statement by instructions of the City Premier in order to compromise Zurab Chiaberashvili, Tbilisi City Mayor.
The City Mayor and the Gldani-Nadzaladevi District Governor have dismissed the accusations as absurd.