ნასვამი პარლამენტარი პატრულს იარაღით დაემუქრა
თბილისი.16.11.04.მედია-ნიუსი. 15 ნოემბერს, საღამოს, საპატრულო პოლიციამ მ. ჯავახიშვილის ქუჩაზე მოძრაობის წესების დარღვევისთვის გააჩერა ავტომანქანა, რომელშიც გურჯაანის რაიონის მაჟორიტარი დეპუტატი ნიკა კვეზერელი იმყოფებოდა. ნასვამი კვეზერელი საპატრულო პოლიციელის და მძღოლის საუბარში ჩაერია. მან თავის წარდგენის შემდეგ საპატრულო პოლიციელს გაჩერების მიზეზი ჰკითხა, ხოლო როცა გაიგო, რომ ისინი მოძრაობის წესების დარღვევისთვის გააჩერეს, მათ სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა, იარაღი ამოიღო და დაემუქრა. საპატრულო პოლიციელებმა ნიკა კვეზერელი მთაწმინდა-კრწანისის პოლიციის განყოფილებაში გადაიყვანეს.
16 ნოემბერს დილით საქართველოს პარლამენტის წევრი მას შემდეგ გაათავისუფლეს, რაც ნარკოლოგიური შემოწმება ჩაუტარდა და დაიკითხა. პოლიციის შენობიდან გამოსული ნიკა კვეზერელი აცხადებდა, რომ პოლიციაში იმის გამო მოხვდა, აინტერესებდა ამ სისტემაში რა ხდება.
ნიკა კვეზერელი ორი წლის წინათ პრეზიდენტმა შევარდნაძემ შეიწყალა, ის სასჯელს 1995 წლის 29 აგვისტოს პრეზიდენტ შევარდნაძეზე განხორციელებული ტერაქტისთვის იხდიდა. კვეზერელი სპეცრაზმ „ალფას“ ხელმძღვანელობდა.

Tbilisi.16.11.04. Media News. In the evening of November 15 the Patrol Police stopped a car in Djavakhishvili Street for violation of traffic rules; Nika Kvezereli, single mandate constituency of Gurdjaani was in the car. Drunken Kvezereli interrupted the conversation of the Patrol Police officer and the driver. After introducing himself he asked the officer the reason of stopping the car and as he found out that they had been stopped for breaking of traffic rules he hurled a verbal insult on the officer, then he took out his gun and threatened him. The Patrol Police took Nika Kvezereli to Mtatsminda-Krtsanisi Police Department.
The MP was released in the morning of November 16 after his inspection on drug addiction and interrogation. After leaving the Police Department Nika Kvezereli stated that he turned out to be in the Department because he had been interested in what was going on in the system.
Nika Kvezereli was pardoned by Eduard Shevardnadze two years ago. He was imprisoned for implementation of terrorist act on Eduard Shevardnadze, the president of Georgia on August 29, 1995. Kvezereli had been the leader of special operation team “Alfa”.