ფოთელი მოვაჭრეები რკინიგზის გადაკეტვით იმუქრებიან
თბილისი.22.11.04.მედია-ნიუსი. ფოთის აგრარული ბაზრის მოვაჭრეებმა ცენტრალური ხიდი გადაკეტეს და ფოთის მთავრობასთან შეხვედრა მოითხოვეს. ისინი მთავრობას სამი თვის წინათ მიღებული დადგენილების შეუსრულებლობაში ადანაშაულებენ.
ამ დადგენილების თანახმად, ადგილობრივი ადმინისტრაციის გადაწყვეტილებით აგრარული ბაზრის მიმდებარე ტერიტორიიდან გარემოვაჭრეები უნდა გაეყვანათ და დახლები სხვა ტერიტორიაზე განელაგებინათ. აქციის მონაწილეები აცხადებენ, მათ ოთხჯერ მიმართეს ქალაქის მერს ყურადღება მიექცია ამ პრობლემისთვის, თუმცა ამ თხოვნას არავინ გამოხმაურებია.
თუ აგრარული ბაზრის ტერიტორია გარემოვაჭრეებისგან არ გათავისუფლდა, აქციის მონაწილეები რკინიგზის მაგისტრალის გადაკეტვით იმუქრებიან.

Poti Traders Threaten to Block Railway
Tbilisi.22.11.04.Media News. Traders of the Poti agricultural market have blocked the central bridge and demand a meeting with the Poti government. They blame the government for not abiding to a resolution adopted three months ago.
According to the resolution, the local administration was to move all street traders from the territory of the agricultural market to some other territory. The participants of the action say that they have addressed the City Mayor four times concerning this issue. Without any response to their request they now threaten to block the railway should street traders not be moved from the territory of the agricultural market.