ქართველ სამართალდამცავებს ადამიანის უფლებების დაცვას ასწავლიან
თბილისი.06.12.04.მედია-ნიუსი. საქართველოს სახალხო დამცველის ოფისში გაიხსნა სამდღიანი სემინარი თემაზე: „ადამიანის ფიზიკური უსაფრთხოება საქართველოში."
სემინარში მონაწილეობენ ქართული და უცხოური უფლებათა დამცველი არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები. უცხოელი ექსპერტები ქართველ კოლეგებს ევროპულ გამოცდილებას გაუზიარებენ.
სემინარის გახსნას დაესწრო გენერალური პროკურორი ზურაბ ადეიშვილი, რომლის განცხადებითაც, აუცილებელია ყველა სამართალდამცავი უწყების წარმომადგენლებმა იცოდნენ ადამიანის უფლებები, რაც ხელს შეუწყობს ქვეყანაში ადამინის უფლებათა დაცვას.
სახალხო დამცველის სოზარ სუბარის თქმით, აღნიშნული პროგრამა ორწლიანია და მიზნად ისახავს იმას, რომ სამართალდამცავები უკეთ გაეცნონ ადამიანის უფლებებს.

Georgian Law Enforcements will Be Trained in Human Rights
Tbilisi.06.12.04.Media-News. Three-day seminar has been opened at the office of Public Defender of Georgia on the issue: “Physical Security of Human Beings in Georgia.”
Representatives of Georgian and Foreign human rights NGOs take part in the seminar. Foreign experts will share European experience with Georgian colleagues.
General Procurator Zurab Adeishvili attended the seminar and stated that it is important for all representatives of law-enforcement departments to know human rights, which will contribute human rights defending in the country.
According to Public Defender Sozar Subar, the program will last for two years which aims at introducing human rights to law enforcement officials.