ფოთის ყოფილ მერს წინასწარი პატიმრობა შეუფარდეს
თბილისი.14.12.04.მედია-ნიუსი. 14 დეკემბერს ფოთის მერს დავით ქანთარიას ფოთის საქალაქო სასამართლომ აღმკვეთ ღონისძიებად წინასწარი პატიმრობა შეუფარდა. ქანთარიას გამოძიება თანამდებობის ბოროტად გამოყენებაში ედავება.
ფოთის პროკურატურამ დავით ქანთარია 11 დეკემბერს მოწმის სახით დაკითხა, მაგრამ ახლად აღმოჩენილი გარემოებების გამო მაშინვე დააკავა.
დავით ქანთარიას 2001-2003 წლებში მილიონ 200 ათასიანი კრედიტის არამიზნობრივად ხარჯვას ედავებიან.
სამეგრელო-ზემო სვანეთის პროკურორის როლანდ ახალაიას განცხადებით, სასამართლომ დააკმაყოფილა მათი მოთხოვნა და ფოთის მერს  ყოფილ მერს, წინასწარი სამთვიანი პატიმრობა შეუფარდა. გამოძიებისას გამორიცხული არ არის დავით ქანთარიას ბრალი დაუმძიმდეს და სახელმწიფოსთვის მიყენებული ზარალიც გაიზარდოს.

Former Mayor of Poti Sentenced to Pre-Detention
Tbilisi.14.12.04.Media News. On December 14 Poti City Court sentenced Davit Kantaria, Former Mayor of Poti to pre-detention. The investigation charges Kantaria with abuse of power.
Poti Prosecutor’s Office interrogated Davit Kantaria on December 11 as a witness but detained him at once because of newly discovered circumstances.
Davit Kantaria is accused of purposeless spending of credit of 200 thousand in the years 2001-2003.
According to Roland Akhalaia, Prosecutor of Samegrelo and Zemo Svaneti the court sentenced Former Mayor to three months pre-detention. During the further investigation even more charges may be brought against Kantaria.