ანტიმონოპოლიური სამსახური თავისუფალი ვაჭრობისა და კონკურენციის სააგენტოდ გადაიქცა
თბილისი.23.12.04.მედია-ნიუსი. „ანტიმონოპოლიური სამსახური დღემდე აღიქმება როგორც მაკონტროლებელი სისტემა. დღეიდან ეს ასე აღარ იქნება,“- განაცხადა ეკონომიკის მინისტრის მოადგილემ ნათია თურნავამ სასტუმრო „თორში“ ანტიმონოპოლიური სამსახურის თვისობრივად ახალ უწყებად გარდაქმნის პრეზენტაციაზე.
2005 წლიდან ანტიმონოპოლიურ სამსახურს თავისუფალი ვაჭრობისა და კონკურენციის სააგენტო დაერქმევა. სააგენტო მომხმარებლის და მეწარმეთა ინტერესებს დაიცავს. მის მოვალეობაში აგრეთვე შევა ბაზარზე კონკურენციის დარეგულირება.
სააგენტოს, სავარაუდოდ, კვლავ ანტიმონოპოლიური სამსახურის უფროსი ემზარ ჯგერენაია უხელმძღვანელებს.
პრეზენტაციას ეკონომიკის ექსპერტებთან ერთად სავაჭრო-სამრეწველო პალატის ხელმძღვანელი ჯემალ ინაიშვილიც დაესწრო.

Tbilisi.23.12.04.Media News. “Anti-monopoly Service is still perceived as a controlling system. It will not continue like that from now on” – stated Natia Turnava, Deputy Minister of Economy at the presentation of change of Anti-monopoly Service into quite a new facility.
From 2005 Anti-monopoly Service will be called Free Trading and Competitiveness Agency. The Agency will defend the interests of the customers and entrepreneurs. Its obligations will also include the regulation of competitiveness on the market.
The Agency is supposed to be led by Emzar Jgerenaia, current Head of Anti-monopoly Service.
Besides the experts in the issues of economics the presentation was also attended by Jemal Inaishvili, President of Chamber of Commerce and Industry in Georgia.