პოლიციის რწმუნებულებს მოსახლეობა აირჩევს
თბილისი.26.12.04.მედია-ნიუსი. პოლიციისა და საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვის სამინისტროში პოლიციის რწმუნებულების თანამდებობები არჩევითი გახდება.
ამ მხრივ ექსპერიმენტი ჩატარდება საგარეჯოსა და ბორჯომის რაიონებში და სოფლებში. იქ პოლიციის რწმუნებულებს გარკვეული ვადით აირჩევენ.
ექსპერიმენტის გამართლების შემთხვევაში, პოლიციისა და საზოგადოებრივი წესრიგის სამინისტრო პარლამენტს მიმართავს საკანონმდებლო ინიციატივით და უბნის რწმუნებულების არჩევითობას მთელს ქვეყანაში დანერგავს.
გარდა ამისა, აღნიშნულ სამინისტროში იგეგმება რამდენიმე ახალი დეპარტამენტის შექმნა და ზოგიერთ მათგანს, მხოლოდ რეგიონალური ოფისები ექნება.
უახლოეს პერიოდში სამინისტრო კიდევ ერთი საკანონმდებლო ინიციატივით წარსდგება პარლამენტს წინაშე, რომელიც კონტრდაზვერვის საქმიანობის განხორციელების საკანონმდებლო ბაზას უზრუნველყოფს.

District Policemen will be Elected by the Population
Tbilisi. 21.12.04.Media News. In the Ministry of Police and Public Order District policeman will not be appointed but elected.
The experiment has been carried out regarding this in Sagarejo and Borjomi Districts and villages. District Policemen will be elected there for a certain period of time.
If the experiment proves to be successful the Ministry of Police and Public Order will address the draft law to the parliament and introduce the elections of the District Policemen in the whole country.
Moreover, the above-mentioned Ministry is planning to establish several new departments and some of them will have regional offices.
In the upcoming period the Ministry will introduce one more draft law which considers providing legal basis for implementing counter-intelligence activities.