თსუ მესხეთის ფილიალის ხელმძღვანელი პირები ამხილეს
თბილისი.19.01.05.მედია-ნიუსი. სამართალდამცავებმა გამოავლინეს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის „მესხეთის ფილიალის“ ხელმძღვანელი პირები, რომლებმაც 2003-2004 წლებში არაერთგზის გადაამეტეს თავიანთ სამსახურეობრივ უფლებამოსილებას, რაც გამოიხატა მათ მიერ საქართველოს პრეზიდენტის „სამხედრო ძალებისათვის რეზერვის ოფიცრებად სტუდენტთა მომზადების დამატებით ღონისძიებათა შესახებ“ 1996 წლის 23 სექტემბერს ბრძანებულების უგულებელყოფაში, რის გამოც თსუ-ს „მესხეთის ფილიალის“ სტუდენტები უკანონოდ იხდიდნენ 330-330 ლარს.
ამ მეთოდით სულ აკრეფილ იქნა 58 785 ლარი, მაშინ როდესაც, საქართველოს რესპუბლიკის მთავრობის დადგენილებით, უმაღლეს სასწავლებლებს სამხედრო კათედრების დაფინანსება ბიუჯეტით უნდა უზრუნველეყოთ.

Tbilisi.19.01.2005.Media-News. Law authorities have uncovered that some of the managers of the Meskheti Branch of Tbilisi State University may have abused their power frequently during the years 2003-2004.  In one instance, the managers neglected the president's decree of September 23, 1996 regarding "Additional Measures for Preparing Students as Reservation Officers for Military Forces," resulting in an illegal overcharge to Meskheti students of 330 GEL.
The money collected in this way amounted to 58,785 GEL despite the Georgian government's resolution that schools of higher education were to ensure the financing of the military chambers from the state budget.