კონტროლის პალატის ყოფილი თავმჯომარის საქმე სასამართლოს გადაეცა
თბილისი.23.01.05.მედია-ნიუსი. კონტროლის პალატის ყოფილი თავმჯდომარის სულხან მოლაშვილს წინასწარი პატიმრობის ვადა 23 იანვარს ამოიწურა.
მის წინააღმდეგ აღძრული სისხლის სამართლის საქმე უკვე გადაეცა თბილისის ისან-სამგორის რაიონის სასამართლოს. ჯერ-ჯერობით უცნობია როდის დაიწყება საქმის განხილვა.
მოლაშვილის ადვოკატები საქმის ისან-სამგორის რაიონის სასამართლოში განხილვას აპროტესტებენ. მათი თქმით, მოლაშვილის თანამდებობიდან გამომდინარე საქმე უზენაეს სასამართლოს უნდა განეხილა.
სულხან მოლაშვილი 2004 წლის აპრილში დააკევს. მას სამსახურეობრივი უფლებამოსილების გადაჭარბებას ედავებიან.

The Case of a Former Chairman of the Chamber of Control Goes to Court
Tbilisi, 1.23.05, Media News. The term of pre-detention of Sulkhan Molashvili, Former Chairman of Chamber of Control, concluded on January 23.
The criminal case that had been brought against him has already been sent to Tbilisi Isani-Samgori District Court. It is not known yet when the court will hear the case.
Attorneys for Molashvili protest that the case will be heard in Isani-Samgori District Court. They say that the case should have been brought to Supreme Court since it is proceeding from the high position of Molashvili.