ვაზიანის სამხედრო დასახლების მაცხოვრებლებს ბინების დაცლას თხოვენ
თბილისი.02.02.05.მედია-ნიუსი. ვაზიანის სამხედრო დასახლების მაცხოვრებლებმა საცხოვრებელი სახლები უახლოეს ოთხ დღეში უნდა დაცალონ.
2 თებერვალს მათ საპროტესტო აქცია გამართეს, სადაც აცხადებდნენ, რომ თავდაცვის სამინისტრო მხოლოდ ქართველი სამხედრო მოსამსახურეების ბინების გარემონტებას აპირებს, დანარჩენებისგან კი ბინების დაცლას მოითხოვს.
ვაზიანის სამხედრო დასახლებაში ამ დროისთვის რუსი სამხედრო მოსამსახურეების გარდა, აფხაზეთიდან დევნილები და სხვადასხვა რაიონებიდან ჩამოსული მოქალაქეები ცხოვრობენ, რომლებსაც, როგორც თავად ამბობენ, საცხოვრებელი ფართი რუსი სამხედრო მოსამსახურეებისგან რამდენიმე ხნის წინათ შეისყიდეს.

Residents of Vaziani Military Settlement Have to Vacate
Tbilisi,  2/2/05, Media News. Residents of Vaziani military settlement have to vacate their homes within four days.
On February 2, they organized a protest arguing that the Security Ministry is only going to repair the houses of those in the Georgian military--but all others are ordered to simply leave.
Beside the Russian military, there are IDPs from Abkhazia and people living in the Vaziani military settlement who have arrived from other regions of Georgia. According to them, they purchased the houses from Russian military men long ago.