ზუგდიდში გარემოვაჭრეთა აქცია სპეცრაზმმა დაშალა
ზუგდიდი.27.03.05.მედია-ნიუსი. ზუგდიდში გვიან ღამით შინაგანი ჯარის სპეცრაზმმა და სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო პოლიციის ქვედანაყოფებმა გარემოვაჭრეთა საპროტესტო აქცია დაშალეს.
დაშავდა რამდენიმე ადამიანი. საჭირო გახდა სასწრაფო დახმარების მანქანის გამოძახებაც.
აქციის დაშლა მას შემდეგ მოხდა, რაც სპეცტექნიკით სანაპირო ზოლზე განთავსებული ჯიხურებისა და მაღაზიების დანგრევა დაიწყო, მეპატრონეებმა კი მათ გარშემო ცოცხალი ჯაჭვი გააკეთეს და მაღაზიებისა და ჯიხურების დაცვას ამ გზით შეეცადნენ.
ქალაქის ხელმძღვანელობამ მცირე სავაჭრო ობიექტების აღების გადაწყვეტილება რამდენიმე დღის წინ მიიღო. როგორც ისინი აცხადებენ, ამ ტერიტორიაზე სავაჭრო ობიექტების განლაგება დაუშვებელია და წინა ხელისუფლებამ ისინი უკანონოდ გაასხვისა.
თავად მოვაჭრეების თქმით კი, მათ თითოეულ ჯიხურსა და მაღაზიაში ხუთი ათას დოლარამდე გადაიხადეს. ისინი ქალაქის ხელმძღვანელობისგან ამ თანხის დაბრუნებას მოითხოვენ.

Special Operation Team Disperses Action of Street Traders in Zugdidi
Zugdidi.03.27.05. Media News. Late at night in Zugdidi, the special operation team of the internal troops and policemen from Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Police Sub-departments dispersed the protest action of street traders.
Several people were injured, and an ambulance was called for.
The action was dispersed after the protesters began to destroy shops and kiosks in the area, while shop owners made a living chain surrounding the buildings in an attempt to protect their businesses.
The government of the city made a decision about the shops and kiosks several days ago. Representatives of the local government claim that the shops cannot be located on the territory where they are now, and that the previous government had sold this territory illegally.
According to the traders they have paid up to five thousand USD for each shop and kiosk. They demand a reimbursement from the city government.