ზუგდიდის ბაზარში მოვაჭრეთა აქცია ცემა-ტყეპით დასრულდა
ზუგდიდი.19.04.05.მედიანიუსი. ზუგდიდის ბაზარი ისევ ყურადღების ცენტრშია. 19 აპრილს დილით ბაზრის ტერიტორიაზე სპეცრაზმისა და შინაგანი ჯარის გამოძახება გახდა საჭირო‚ რადგან მოვაჭრეები ცენტრალური კარის გახსნას ითხოვენ და პროტესტის ნიშნად მათ ეს კარი ჩამოხსნეს.
მოვაჭრეები აცხადებენ‚ რომ ბაზრის ცენტრალური კარის ჩარაზვის გამო რამდენიმე განყოფილება უმოქმედოა. ამასთან, ბაზარში ვაჭრობა გარევაჭრობასთან კონკურენციას ვერ უძლებს.
კარის ჩამოხსნას ძალოვანებსა და ხალხს შორის დაპირისპირება მოჰყვა. შეხლა-შემოხლაში  ორივე მხარე იყო ჩართული.
სპეცრაზმმა აქციის რამდენიმე მონაწილე დააკავეს და პოლიციაში გადაიყვანეს, თუმცა მალევე გაათავისუფლეს.
„მანქანაში ცემა-ტყეპით მტენიდნენ, მაგრამ შიგ მანქანაში ნამდვილად არავის ვუცემივარ. როგორც კი სამხარეო პოლიციაში მიმიყვანეს‚ მაშინვე გამათავისუფლეს“, _ აცხადებს აქციის ერთ-ერთი მონაწილე.

Traders’ Action in Zugdidi Market Turns into Scuffle with Police
Zugdidi. 19.04.05. Media News. Zugdidi Market once more attracted the public’s attention when, on the morning of April 19, the demands of traders that the central gate of the market be opened necessitated a call for a special armed unit and internal troops. The protesting market vendors had taken away the gate as a sign of protest.
The traders have declared that several departments of the market are not working because of the locked central gate. They also say that trade inside the market can’t resist the competition with the trade outside the market territory.
Conflict between the traders and law enforcers erupted after the traders took away the gate, with both sides becoming involved in a scuffle.
Troops arrested several participants of the action and took them to the police station.  However, they were soon released.
“They pushed me into the car by using force,” claimed one protestor.   “But nobody abused me inside the car. I was released as soon as I was taken to the Military Police.”