დედაქალაქის მოქალაქეთა უფლებების დაცვის კავშირი დაფუძნდა
თბილისი.22.04.05.მედია-ნიუსი. თბილისის საკრებულოს გადაწყვეტილებით დედაქალაქის მოქალაქეთა უფლებების დაცვის კავშირი დაფუძნდა.
საკრებულოს 22 აპრილის სხდომაზე იურიდიულ საკითხთა და ადამიანის უფლებათა დაცვის კომისიის თავმჯდომარემ სევდია უგრეხელიძემ წარმოადგინა პროექტი თბილისში მოქალაქეთა უფლებების დაცვის, მათი დაკავებისას კანონის განუხრელი შესრულებისა და წამების შემთხვევების პრევენციის მიზნით კავშირის დაფუძნების შესახებ.
ამ კავშირის დამფუძნებლები იქნებიან თბილისის საკრებულო და დედაქალაქის მთავრობა. მათთან ითანამშრომლებენ სახელმწიფოსა და სამართლის ინსტიტუტი, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სოხუმის ფილიალი, საფრანგეთის უმაღლესი სასამართლო, ინსტიტუციების ადვოკატთა ასოციაცია და არასამთავრობო ორგანიზაცია „თანადგომა.“

Union of Citizens’ Rights Founded
Tbilisi.22.04.05.Media News. A Union of Citizens’ Rights has been founded on the initiative of the Tbilisi City Council.
At the April 22 meeting, Sevdia Ugrekhelidze, the chairman of the Committee on Legal Issues and Human Rights submitted a project on the establishment of a Union that will defend citizens’ rights, ensure that law enforcers comply with detention laws, and prevent cases of torture.
The founders of this Union will be the Tbilisi City Council and the city government. They will collaborate with the Institute of State and Justice, Ivane Javakhishvili State University Sokhumi Branch, The High Court of France, the Institutional Attorney Association, and the non-governmental organization Tanadgoma.