თავისუფლების ინსტიტუტი გენპროკურატურის წინააღმდეგ გამოდის
არასამთავრობო ორგანიზაციის წარმომადგენლებმა თბილისის ისან-სამგორის რაიონის პოლიციის ერთ-ერთი ქვეგანყოფილების უფროსის მამუკა დავითნიძის პასუხისმგებლობის საკითხი დააყენეს.
2004 წლის 9 აგვისტოს დაკავებული მამუკა ჩუბინიძე რაიონის პოლიციაში სასტიკად სცემეს‚ მაგრამ პოლიციელები არავის დაუსჯია. "დამნაშავე პოლიციელებს გენერალური პროკურატურა მფარველობს"‚ _ აცხადებს თავისუფლების ინსტიტუტის წარმომადგენელი თეა თუთბერიძე.
ექსპერტ მაკა ჯიშკარიანის განცხადებით‚ დაზარალებულ მამუკა ჩუბინიძეს აღენიშნებოდა სხეულის მრავლობითი დაჟეჟილობა‚ სისხლნაჟღენთები‚ წინა მხრის მიდამოში ესკორაციები და თავის ტვინის შერყევის ნიშნები.

Tbilisi.23.05.05. Media News. The Liberty Institute has made a move opposing the General Prosecutor’s Office.
The representatives of nongovernmental organizations demand that Mamuka Davithnidze, the head of one of the units of the Isani-Samgori Police Department, be brought to justice.
Mamuka Chubinidze, arrested on August 9, 2004, was cruelly beaten by law enforcers at the District Police Department, but nobody was punished. “The General Prosecutor’s Office plays the role of patron to these perpetrator policemen,” stated Liberty Institute representative Tea Shubladze.
According to medical expert Maka Jishkariani, Mamuka Chubinidze suffered from many bruises, different kinds of injuries, and a concussion of the brain.