ცხინვალში სამი ქართველი გაიტაცეს
თბილისი.07.06.05.მედიანიუსი. დაუდგენელმა პირებმა ქართულ-ოსური კონფლიქტის ზონაში სოფელ ქურთას მკვიდრი სამი ქართველი - დავით, მამუკა და ჰამლეტ ხაჭაპურიძეები გაიტაცეს. გავრცელებული ინფორმაციით, ისინი ცხინვალში სატვირთო ავტომანქანის შესაძენად იმყოფებოდნენ, სადაც მოგვიანებით გაიტაცეს.
გატაცების ფაქტს კონფლიქტების მოგვარების საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატიც ადასტურებს.
შიდა ქართლის სამხარეო პოლიციის უფროსის ვლადიმერ ჯუღელის ინფორმაციით, ამ დროისთვის გატაცებულთა ადგილსამყოფელი და გატაცების მოტივი უცნობია. მათ ადგილობრივი სამართალდამცავი ორგანოები და კონფლიქტის ზონაში მყოფი სამშვიდობო ძალები ეძებენ.

Three Georgians have Been Kidnapped in Tskhinvali
Tbilisi. 07.06.05. Media News. Unidentified people have kidnapped three Georgians in the Georgian-Ossetian conflict zone . David, Mamuka and Hamlet Chipashvili, residents of Kurta arrived in Tskhinvali to buy the car and were kidnapped later.
The fact of kidnapping is confirmed by the apparatus of the State Minister.
According to the information of Vladimer Jugeli, the head of the regional police of Shida Kartli, the whereabouts and the motives of capture is not known. The local law enforcement bodies and peacekeepers in the conflict zone are still looking for the kidnapped people.